Jako při potopení Titanicu: Houslistky hrají píseň z filmu přímo před prázdnými regály s toaletním papírem

Dvě houslistky oblečené v záchranných vestách a smokinzích podle svých slov pro BBC nevědí, zda se kritické situaci s nedostatkem toaletního papíru kvůli pandemii smát, nebo kvůli ní plakat. Realita posledních týdnů je tak měla inspirovat k hudebnímu představení v americkém supermarketu, kde hrály píseň Nearer, My God, to Thee z 19. století, jež byla použita právě v oscarovém filmu Titanic. Video z vystoupení pak muzikantky zveřejnily online.
Titanic
Titanic
20th Century Fox

reklama

 

„Opravdu jsem měla pocit, že jsme (kvůli koronaviru) na potápějící se lodi. Proto jsem si vzpomněla na Titanic,‘‘ přiblížila svůj záměr jedna z houslistek. ,,Řekla jsem si – víš co? Nemáme kam jít ani kde hrát, tak bych ráda zahrála tuto píseň v supermarketu. Možná to lidem dodá naději a přiměje je usmát se, protože mně se chce plakat.‘‘

Jako velké fanynky filmu režiséra Jamese Camerona se obě ženy rozhodly pro černé smokingy a záchranné vesty – takto oblečeni byli totiž muzikanti, kteří v Titanicu hráli při potápění lodi. Podle svých slov pro BBC se ale trochu bály, aby si jejich vystoupení lidé nevyložili špatně.

Houslistky Bonnie Von Duyke a Emer Kinsella BBC skrze online rozhovor sdělily, že jsou velmi šťastné, jelikož si jejich vystoupení návštěvníci obchodu užili a problém s nimi neměla ani tamní ochranka. „Jako muzikantka a skladatelka se velmi ráda spojuji s lidmi právě skrze hudbu a toto je skvělá šance, jak to provést,‘‘ říká jedna z houslistek a dodává, že doufá, že si toto video pustí i lidé, kteří jsou izolováni ve svých domovech a zasmějí se.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!