Japonsko kvůli koronaviru uzavře školy na ostrově Hokkaido

Úřady na japonském ostrově Hokkaido dnes vyzvaly k dočasnému uzavření veřejných škol. Učinily tak poté, co bylo na ostrově potvrzeno již 35 případů nákazy novým koronavirem, nejvíce mimo metropoli Tokio. Dnes o tom informovala agentura Kjódó. Japonská vláda kvůli obavě z šíření koronaviru rovněž vyzvala ke zrušení sportovních a kulturních akcí.
25. 2. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: KORONAVIRUS SE PŘIBLIŽUJE ČESKU. PRVNÍ PŘÍPADY JSOU UŽ V RAKOUSKU
25. 2. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: KORONAVIRUS SE PŘIBLIŽUJE ČESKU. PRVNÍ PŘÍPADY JSOU UŽ V RAKOUSKU

reklama

Důvodem k uzavření vzdělávacích institucí na Hokkaidu je skutečnost, že mezi nakaženými na severním japonském ostrově je množství studentů, učitelů a také řidič školního autobusu. Všech 1600 veřejných základních a část středních škol zůstane uzavřeno od čtvrtka.

K úterku bylo v Japonsku zaznamenáno 862 případů nákazy novým koronavirem, započítá-li se 691 nakažených z výletní lodi Diamond Princess, kterou úřady vzaly do karantény.

Postup Japonska v případě nákazy na lodi podrobně sleduje celý svět kvůli blížícím se letním olympijským hrám, které 24. července začnou v Tokiu. Kvůli epidemii už pořadatelé odložili školení zhruba 80 000 dobrovolníků, podle člena Mezinárodního olympijského výboru mají však Japonci ještě tři měsíce čas, než bude potřeba zaujmout definitivní stanovisko a konání soutěží potvrdit, nebo zrušit.

Koronavirus

KORONAVIRUS: Japonsko uzavírá školy, Korea ruší sportovní akce. Letiště v Česku zavádí opatření

Japonská vláda dnes zároveň vyzvala ke zrušení všech větších kulturních a sportovních akcí. Zákaz by měl trvat dva týdny. Podle agentury Reuters tak kabinet učinil v obavách, že budou muset být olympijské hry kvůli koronaviru zrušeny.

„S ohledem na to, že příští týden či dva budou krajně důležité pro zastavení šíření infekce, vláda považuje riziko přenosu (nákazy) na sportovních a kulturních akcích či velkých shromážděních lidí za velmi vysoké,“ řekl premiér Šinzó Abe.

Další tři případy onemocnění COVID-19, které nový koronavirus způsobuje, dnes oznámilo Thajsko. Celkový počet nakažených tím vystoupal na 40. Podle thajského ministerstva zdravotnictví se dva z nově nakažených vrátili z dovolené na Hokkaidu a onemocněním nakazili třetího.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!