Japonský horolezec zemřel při svém osmém pokusu zdolat Mount Everest

Nobokazu Kuriki byl v pondělí nalezen mrtvý ve svém stanu na cestě na vrchol Mount Everestu. Japonský horolezec se nejvyšší horu světa snažil zdolat už poosmé. Nejdříve kvůli tomu přišel o téměř všechny prsty na rukou, teď zaplatil cenu nejvyšší. Informace přinesl server BBC.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

Pětatřicetiletý Japonec se v posledních dnech opět pokoušel nejvyšší horu světa. Za sebou přitom měl už sedm neúspěšných pokusů. Při jednom z nich v roce 2012 utrpěl těžké omrzliny a přišel o devět prstů. Jeho poslední pokus zdolat Everest se mu stal osudným. Kurikiovo tělo se našlo ve druhém táboře ve zhruba 1 400 metrech nad mořem.

Svoji dobrodružnou cestu Japonec dokumentoval i na svém Facebooku, kde v neděli napsal, že je cesta velmi náročná a bolestivá.

Kuriki je v posledních dnech už druhým horolezcem, který zahynul při zdolávání Everestu. V neděli zemřel ve vyšší nadmořské výšce občan Makedonie. Další informace o smrti nadšeného horolezce zatím nejsou známy.

V letošním roce se už na vrchol Everestu podívalo téměř 350 horolezců, kterým při výstupu pomáhalo více než pět stovek nepálských šerpů.

reklama

reklama