Japonský horolezec zemřel při svém osmém pokusu zdolat Mount Everest

Nobokazu Kuriki byl v pondělí nalezen mrtvý ve svém stanu na cestě na vrchol Mount Everestu. Japonský horolezec se nejvyšší horu světa snažil zdolat už poosmé. Nejdříve kvůli tomu přišel o téměř všechny prsty na rukou, teď zaplatil cenu nejvyšší. Informace přinesl server BBC.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pětatřicetiletý Japonec se v posledních dnech opět pokoušel nejvyšší horu světa. Za sebou přitom měl už sedm neúspěšných pokusů. Při jednom z nich v roce 2012 utrpěl těžké omrzliny a přišel o devět prstů. Jeho poslední pokus zdolat Everest se mu stal osudným. Kurikiovo tělo se našlo ve druhém táboře ve zhruba 1 400 metrech nad mořem.

Svoji dobrodružnou cestu Japonec dokumentoval i na svém Facebooku, kde v neděli napsal, že je cesta velmi náročná a bolestivá.

Kuriki je v posledních dnech už druhým horolezcem, který zahynul při zdolávání Everestu. V neděli zemřel ve vyšší nadmořské výšce občan Makedonie. Další informace o smrti nadšeného horolezce zatím nejsou známy.

V letošním roce se už na vrchol Everestu podívalo téměř 350 horolezců, kterým při výstupu pomáhalo více než pět stovek nepálských šerpů.

Reklama
Reklama