Jaro ve středu překazí bouřky. Někde budou doprovázeny i přívalovým deštěm a kroupami, varují meteorologové

Přes Českou republiku se ve středu přeženou silné bouřky. Meteorologové varují, že místy mohou být doprovázené i přívalovým deštěm, kroupami a větrem až o rychlosti 20 m/s. Navíc v Praze a Jihomoravském kraji i nadále platí nebezpečí požáru.
Začátek května sebou přinese bouřky
Začátek května sebou přinese bouřky
Pixabay.com/ WikimediaImages

reklama

„Během středečního odpoledne a večera se začnou na frontálním rozhraní, s výjimkou západních Čech, místy vytvářet bouřky, které mohou být ojediněle silné.,“ uvádějí ve své výstraze meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu. V noci na čtvrtek by měly bouřky sice slábnout, ale přes den opět získají na své síle.

Krásnou neděli vystřídá sychravý týden

Krásnou neděli vystřídá sychravý týden. S příchodem května nás čekají deště

Navíc můžou být bouřky doprovázeny i přívalovým deštěm, nárazovým větrem o rychlosti až 20 m/s a i ojediněle kroupami. Výstraha platí pro celou Českou republiku s výjimkou západních Čech. „V důsledku déletrvajícího teplého a suchého počasí vzrostlo na našem území riziko vzniku požárů. Vysoké riziko je zejména na jižní Moravě a v oblasti Prahy,“ upřesnili meteorologové.

Varují také, že přívalový déšť může v některých oblastech například zatopit níže položená místa, jako jsou například sklepy. Lidé by také v souvislosti s nárazovým větrem měli upevnit například trampolíny na zahradách nebo i zahradní nábytek a dbát na svou bezpečnost například v důsledku spadlých větví.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!