Je rozhodnuto: Majitelé rotvajlerů musí zaplatit pokutu a odškodné majitelce zakousnutého psa

Pokuta 15 tisíc a odškodné 57 tisíc korun, to je suma, kterou musí zaplatit majitelé rotvajlerů. Za co? Jeden z jejich psů zaútočil a usmrtil jiného psa.
16. 7. 2018 VELKÉ ZPRÁVY: MAJITELÉ ROTVAJLERŮ MUSÍ ZAPLATIT POKUTU A ODŠKODNÉ MAJITELCE ZAKOUSNUTÉHO PSA
16. 7. 2018 VELKÉ ZPRÁVY: MAJITELÉ ROTVAJLERŮ MUSÍ ZAPLATIT POKUTU A ODŠKODNÉ MAJITELCE ZAKOUSNUTÉHO PSA

reklama

Černošický odbor životního prostředí asi po půl roce uzavřel incident s majiteli dvou rotvajlerů, kteří jim opakovaně utíkali ze zahrady. Jeden z nich zakousl paní Mouchové psa v době, kdy jí ho venčila kamarádka.

„Já jsem ráda, že už je to u konce a že dostali prostě nějaký trest. Teď tedy nevím, jestli se odvolají, ale doufám, že už tomu bude konec,“ přeje si majitelka zakousnutého psa Hana Mouchová.

štěně Marley

Štěně Marley stále nemá nového majitele

Samotní majitelé rotvajlerů se k případu nechtěli vyjadřovat. Podle místních je ale stále velká pravděpodobnost, že by jim psi mohli znovu utéct.

„Nevíme, co bude dál, jak dlouho tu ten klid bude. Samozřejmě, že se bojíme,“ říká obyvatelka Vraného nad Vltavou, paní Milada Králová.

„Nic se nezměnilo, nevím, jestli paní starostka tam chodí na kontroly, ale nic se nezměnilo. Je to otázka času, to si myslím já, že se zase něco stane,“ říká paní Mouchová.

Incident se odehrál minulý rok v říjnu. Kvůli obavám z dalších útoků dokonce obyvatelé Vraného nad Vltavou sepsali petici.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!