Je rozhodnuto: Města v Německu mohou zakázat vjezd autům na naftu

Spolkový správní soud v Lipsku dnes rozhodl v otázce aut s naftovým motorem v německých městech. Řidiči těchto vozidel podle soudu budou muset počítat se zákazy jízdy. První zákazy by mohly začít platit ještě letos. Informoval o tom server BBC.
Auta s naftovým motorem se už dost možná do Düsseldorfu nedostanou
Auta s naftovým motorem se už dost možná do Düsseldorfu nedostanou
Pixabay

reklama

Za vším stojí čistota ovzduší v Düsseldorfu a Stuttgartu. Právě tam je nutné co nejrychleji začít dodržovat hodnoty pro oxid dusičitý (NO2). Už soud ve Stuttgartu prohlásil, že zákaz jízdy naftových aut je tou nejefektivnější možností, jak zlepšit čistotu ovzduší¨, a je k tomu možné přistoupit bez dalších legislativních změn už nyní.

A zákaz vjezdu naftových aut do Düsseldorfu a Stuttgartu schválil i Spolkový správní soud v Lipsku. Proti zákazu se postavila vláda i automobilový průmysl. Ty se obávají, že vozidla ztratí svou hodnotu a v neposlední řadě to naruší životy vlastníků naftových aut.

Do budoucna by se zákazy mohly vztahovat až na několik desítek německých měst.

ilustrační foto- téma intersexuálů

Německo uzná lidský hermafrodit za třetí pohlaví

Zákaz používání automobilů na naftový pohon bude mít dozajista dopad i na Českou republiku. Právě k nám může totiž směřovat řada starších naftových aut z Německa, která pravděpodobně značně ztratí na ceně.

Problémy ohledně emisí se řeší už od roku 2015, kdy vyplul na povrch skandál kolem německé automobilky Volkswagen. Americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) obvinila Volkswagen z toho, že do svých vozidel s naftovými motory naistaloval software umožňující skrýt skutečnou hladinu vypouštěných emisí. Díky tomu tak měla automobilka obcházet zákony na ochranu ovzduší.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!