Jeden z nejzáhadnějších případů australské historie pokračuje: Podezřelý popřel vraždu tříleté dívky

Tento případ nedá spát několika generacím vyšetřovatelů. Tříletá Cheryl Grimmerová zmizela v Novém Jižním Walesu za velice záhadných okolností v roce 1970. Od té doby ji už nikdo neviděl, nikdy se ale nenašlo ani její tělo. Loni policisté učinili průlom v nikam nevedoucím vyšetřování a obvinili 64letého muže z dívčiny vraždy. Ten ale tvrdí, že je nevinný.
Téměř půlstoletí nezvěstná Cheryl Grimmerová
Téměř půlstoletí nezvěstná Cheryl Grimmerová
Youtube/TheNSWPolice

reklama

Uplynulo už téměř půlstoletí od doby, kdy se po malé Cheryl doslova slehla zem.  Od té doby nejen policisté marně pátrají po tom, co se děvčátku stalo. Nikdo příliš nepochybuje o tom, že se Cheryl stala obětí násilného trestného činu.

Před dvěma lety policisté ohlásili, že mají čerstvou stopu a v březnu minulého roku zadrželi 64letého muže, kterého následně obvinili z vraždy tříleté Cheryl. Vzhledem k tomu, že podezřelému bylo v době zmizení děvčátka 16 let, nezveřejnili vyšetřovatelé jeho jméno. Všichni včetně přeživších příbuzných Cheryl ale doufali, že desítky let dlouhá noční můra konečně skončí, dozví se, co se s dívenkou stalo a spravedlnosti bude učiněno za dost.

Jenže jak se zdá, nejistota a zmar se mohou ještě pořádně protáhnout. Podezřelý totiž v pátek prostřednictvím videonahrávky, která se pouštěla u Nejvyššího soudu státu Nový Jižní Wales, vinu na vraždě dívky popřel. Ostře sledovaný a velice složitý proces by měl začít v dubnu příštího roku.

Pohřešovaní sourozenci Beaumontovi

Temný případ: Policii po více než 50 letech svitla naděje na objasnění zmizení tří malých sourozenců

Cheryl Grimmerová zmizela za záhadných okolnosti 12. ledna 1970.  Rodina Grimmerových, která právě emigrovala z Anglie do Austrálie, si užívala příjemného lednového počasí na pláži Fairy Meadow v Novém Jižním Walesu.  Cheryl šla spolu se svými třemi bratry do sprch. Od té doby už ji nikdo nikdy neviděl, a to ani přes to, že téměř okamžitě začala rozsáhlá pátrací akce.

Právě její sourozenci prahnou po tom, aby zjistili, co se jejich sestřičce stalo a kdo je za to zodpovědný. „Máma i táta zemřeli, aniž by se něco dozvěděli. My to chceme zjistit dříve, než také zemřeme,“ řekl před dvěma lety pro BBC Stephen Grimmer, bratr Cheryl.

reklama

reklama