Jeho vášeň se mu stala osudnou: Čínský kaskadér nezvládl své vystoupení a zemřel po pádu z 62patrového mrakodrapu

Čínského mladíka Wu Yongninga znali v různých koutech světa. Jeho videa, kde zdolává bez použití horolezeckého vybavení ty nejvyšší budovy světa, jsou legendární. Jenže za poslední měsíc nepřidal na své účty na sociálních sítích jediné video ani příspěvek. Věrní fanoušci se tak začali obávat nejhoršího. A téměř o měsíc později, Yongningana přítelkyně potvrdila, že Wu zemřel.
@joerogan @JamesLKingston https://t.co/fsBj93p0k5 This could happen to you James be safe RIP to Wu Yongning
— Carl MacFarlane (@Carl_MacFarlane) 11. prosince 2017
Lezení po výškových budovách kaskadérovi slušně vydělávalo. Ač se v minulosti věnoval například bojovému umění nebo různým filmovým natáčením, lezení byl téměř zlatý důl. A právě slušný obnos peněz byl důvodem, proč se rozhodnul jít do lezecké výzvy, která mu měla vynést kolem 328 tisíc korun. Tyto peníze chtěl Wu použít na léčbu své nemocné matky a zasnoubení a svatbu se svou přítelkyní. Tu se podle jeho nevlastního strýce chystal požádat o ruku následujícího dne.
Chinese 'rooftopper' Wu Yongning dies after fall from 62-storey building in Changsha https://t.co/KzyQxQF9oT pic.twitter.com/9Uo7sblS9N
— China Newz (@China__Newz) 12. prosince 2017
Jenže nic z toho už nestačil zrealizovat. 8. listopadu zemřel po pádu z 62patrového mrakodrapu ve městě Changsha. Jeho přítelkyně potvrdila mladíkovu nehodu s fatálními následky o měsíc později.