Jiří Ovčáček bez cenzury: Nové místo si nehledám, práce si mě vždy našla sama

Na začátku prosince to byly čtyři roky, co do funkce mluvčího prezidenta České republiky nastoupil Jiří Ovčáček. V online pořadu Názory bez cenzury přiznal, že je to to nejlepší zaměstnání, kterého ho doposud potkalo. Své další působení na Hradě vidí pouze v případě, že Miloš Zeman opět vyhraje lednové prezidentské volby. Co mu naopak na jeho zaměstnání nejvíce vadí?
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Názory bez cenzury - Jiří Ovčáček

reklama

Už za měsíc se rozhodne nejen o tom, kdo na další čtyři roky získá pomyslný klíč od Pražského hradu, ale také o tom, zda Jiří Ovčáček, kterého mnoho lidí vnímá jako nejkontroverznějšího mluvčího, bude i nadále „mluvit“ za hlavu státu. V online pořadu Názory bez cenzury přiznal, že Miloš Zeman v případě výhry zatím neuvažuje o jeho výměně.

„Pokud by pan prezident neobhájil, tak bych určitě ve své funkci nepokračoval. Uvolnil bych prostor i kancelář pro nástupce nebo nástupkyni,“ upřesnil Jiří Ovčáček v Názorech bez cenzury s tím, že pokračovat pro jiného prezidenta by neměl zájem a přišlo by mu to i nepoctivé. Zároveň ale přiznal, že nové pracovní místo neřeší. „Já mám takovou zvláštní filozofii, která se mi zatím vždy vyplatila, já nikdy neřeším, jaké další pracovní místo mě bude čekat, i kdybych věděl o nějakém zaměstnání, že za tři měsíce budu končit. Život vždycky něco přinesl,“ vysvětlil. Poslední čtyři roky podle něj dělá to nejlepší zaměstnání, které kdy měl.

Kandidát na prezidenta Jiří Hynek v pořadu Názory bez cenzury

Jiří Hynek bez cenzury: Uprchlík je pro mě Kurd prchající na první bezpečné místo. Tomu bych pomohl

Oblek považuje za uniformu, za pudr zaplatil  přes dva tisíce korun z vlastní kapsy

Současný mluvčí prezidenta také prozradil, že na jeho práci mu vadí oblek, ve kterém se ukazuje na veřejnosti, a který považuje za uniformu. „Je to docela nepříjemné, protože dříve jsem byl zvyklý na jiný styl oblečení. Džíny si teď můžu vzít pouze ve svém volném čase. Dále se musím nechávat pravidelně stříhat a když mám tiskové konference, tak musím používat například pudr, což mě neuvěřitelně štve,“ vysvětlil. Ovčáček.

Vše musel pořizovat takzvaně z vlastní kapsy, jelikož mluvčí na toto nemá žádný rozpočet na reprezentaci navíc. „Musel jsem si to koupit sám a stálo to mimořádně velké peníze, protože jsem člověk mimořádně spořivý, takže obdivuji ženy, že za takové věci utratí takové peníze, ale naštěstí mi ten pudr vydržel už dva roky,“ uzavřel s tím, že si nechal kvůli přenosům poradit speciální pudr pro HD vysílání, který ho přišel zhruba na dva a půl tisíce korun.

reklama

reklama