Jubilejní ročník Pražské muzejní noci: Návštěvníci mohou zavítat do 77 budov

Druhá červnová sobota bude v Praze jako obvykle patřit muzeím a galeriím. Koná se totiž známá Pražská muzejní noc. Tradiční akce letos slaví jubilejní patnáctý ročník.
ilustrační foto- muzejní noc
ilustrační foto- muzejní noc
Facebook/Pražská muzejní noc

reklama

Dnes 9. června se můžete zadarmo podívat do 50 pražských muzeí a galerií, které budou od 10 hodin do půlnoci přístupné veřejnosti. Připraven bude pro návštěvníky bohatý program a jedinečná atmosféra. V Národním zemědělském muzeu bude například k vidění trojice nových expozic a výstav.

Z těch aktuálních výstav se můžete těšit například na Šrobárovu sbírku, která vám nabídne malby realisticky orientovaných malířů z 16. až 19. století. V rámci muzejní noci bude k vidění také 46. Mezinárodní dětská výtvarná výstava LIDICE 2018, která zahrnuje na dvě stovky dětských děl z celého světa na téma VODA.

ilustrační foto

Francouzské muzeum vlastnilo padělané obrazy malíře Étienne Terruse. Upozornil je na to návštěvník

Kromě volného vstupu do všech expozic čeká na návštěvníky také bohatý doprovodný program. Mimo jiné koncert skupiny Naked Professors, který se uskuteční na muzejním dvorečku od 20 hodin. Podívat se můžete také na to, jak se tvoří takové květiny z ovoce pod taktovkou Luďka Procházky.

Dopravu mezi jednotlivými objekty opět zajišťuje Dopravní podnik hlavního města Prahy prostřednictvím speciálních muzejních autobusových linek. Podrobnosti najdete na webových stránkách akce.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!