Kalifornii sužují požáry. Desetitisíce lidí musely opustit své domovy

Jih amerického státu Kalifornie se potýká s rozsáhlými lesními požáry. Své domovy muselo opustit přibližně 27 tisíc lidí, dalších čtvrt milionu se ocitlo bez dodávek elektrického proudu. Hasiči navíc varují, že se živel může rychle rozšířit i do dalších obalstí.
Ničivé požáry v Kalifornii
Ničivé požáry v Kalifornii
AP

reklama

Nejhorší situace je v okolí měst Ventura a Santa Paula severně od Los Angeles. Hořet začalo v pondělí večer a už v brzkých ranních hodinách lehlo popelem přes 12,5 tisíce hektarů, informuje BBC.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

POŽÁR 2

Požáry už mají na svědomí jednu oběť. Živel také zničil okolo 150 budov. Otevřena tak byla evakuační střediska ve školách. Přes 500 hasičů a dobrovolníků teď čeká tvrdá práce, aby dostali oheň pod kontrolu. „Prognózy nejsou příznivé. Opravdu, rozhodne Matka příroda,“ řekl novinářům velitel hasičů v okrese Ventura, Mark Lorenzen.

Kalifornie se s ohněm letos nepotýká zdaleka poprvé. Při říjnových požárech na severu státu přišlo o život nejméně 40 lidí a popelem lehlo na 10 tisíc budov.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!