Kalifornský vězeň napsal dopis místním novinám: zabil jsem v cele dva pedofily

Jonathan Watson (41) zabil dva vězně, kteří se smáli ostatním. Se svým činem se po incidentu svěřil novinám v dopise. Za čin ale není stále obviněn a vražda se vyšetřuje. O případu informuje DailyMail.
Věznice
Věznice
foto pixabay

reklama

K útoku došlo 16. ledna v kalifornském léčebném zařízení pro zneužívání návykových látek a státní věznici v kalifornském Corcoranu. Věznice pojme až 5 400 vězňů a je vybavena třípatrovými palandami. 

I přes to, že Jonathan varoval hlídku věznice, že zřejmě dojde k násilí, tak byl ignorován. Zabil dva vězně, kteří si odpykávali doživotní trest za násilí na dětech. Jeho oběťmi se stal David Bobb (48 let) a Graham De Luis-Conti (62 let). David Bobb zemřel na místě, druhý o tři dny později v nemocnici.

Samotný Watson je ve výkonu trestu od roku 2009. Doživotní trest má za vraždu prvního stupně a držení střelné zbraně. Pár dnů před incidentem byl převeden z cely pro jednoho vězně do cely se sníženou ostrahou. Sám Watson nazval jeho přesun za neopatrnost a velkou chybu. Dokonce v dopise pro místní noviny napsal, že byl proti rozhodnutí o jeho přesunu.

Důvodem k jeho činu byl prý fakt, že se jeden z pedofilů posmíval ostatním, že sledují dětské pohádky. Tu noc nemohl spát. „Neposlechl jsem svůj instinkt, prostě jsem to musel udělat,“ napsal v dopise s tím, že takoví lidé jako oni jsou noční můrou pro každého rodiče. 

Watson je nyní ve speciální oddělené cele a vražda se vyšetřuje. Zatím za tento čin nebyl nikdo obviněn. „Měl bych tu být doživotně. Jsem totiž v takové situaci, že už nemám co ztratit,“ dodal vězeň. 

reklama

reklama