Kanaďané si mohou beztrestně ubalit jointa. Černý trh tak přijde o miliardy, slibuje si Trudeau

Kanada se po Uruguayi stala druhou zemí na světě, která legalizuje užívání marihuany pro rekreační účely. Osoby starší 18 či 19 let (v závislosti na konkrétní správní oblasti) mohou doma pěstovat až čtyři rostliny a držet 30 gramů sušeného konopí pro vlastní spotřebu, uvedla agentura DPA.
17. 10. 2018 VELKÉ ZPRÁVY: KANADA LEGALIZOVALA UŽÍVÁNÍ MARIHUANY PRO REKREAČNÍ ÚČELY
17. 10. 2018 VELKÉ ZPRÁVY: KANADA LEGALIZOVALA UŽÍVÁNÍ MARIHUANY PRO REKREAČNÍ ÚČELY

reklama

Kanada je první zemí OECD, která povoluje užívání marihuany pro rekreační účely: od středy v zemi mohou zájemci legálně nakupovat, kouřit a konzumovat marihuanu a na její bázi vyrobené produkty. Například v Holandsku, které je v posledních letech užíváním marihuany proslavené, je její užívání a prodávání povoleno ve specializovaných obchodech, takzvaných coffee-shopech.

Jediná možná cesta k omezení nelegálního obchodu s konopím

Kanadská federální legislativa ponechává regulaci prodeje a distribuce konopných produktů na svých třinácti správních celcích, deseti provinciích a třech spolkových teritoriích. Frankofonní Québec se například rozhodl pro vládou vlastněný systém obchodů.

Kanadský ministerský předseda Justin Trudeau legalizaci zdůvodňoval tím, že jde o jedinou cestu, jak omezit (v dolarech) multimiliardový nelegální byznys s marihuanou řízený organizovanými zločineckými skupinami.

Kritici této legislativy naopak tvrdí, že k žádnému omezení nelegálního trhu s marihuanou nedojde a že žádné mechanismy nezabezpečí, aby organizovaný zločin nepronikl i do legální produkce této drogy.

Využití konopí pro lékařské účely je v Kanadě povoleno od roku 2001.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!