Karlovarský kraj - pomozte při pátrání po tomto přístroji

24. 9. 2017 KRIMI: POKUD SE PŘÍSTROJ NENAJDE, HROZÍ ZDRŽENÍ CELÉHO VÝZKUMU
24. 9. 2017 KRIMI: POKUD SE PŘÍSTROJ NENAJDE, HROZÍ ZDRŽENÍ CELÉHO VÝZKUMU

reklama

 

S tímhle přístrojem na zádech chodili ještě před několika dny po loukách v okolí Chebu němečtí studenti. V místech, kde bývala sopka, a kde se zem i dnes otřásá nejčastěji v Česku, s ním měřili hodnoty oxidu uhličitého v půdě.

Měřící přístroj
Měřící přístroj

Drahý vědecký přístroj používali podle našich informací studentky z Německa tady na Chebsku. Zmizel z jejich auta, nechaly ho zaparkované před hotelem a bohužel přístroj nechaly v kufru. „Škoda, která vznikla odcizením přístroje, byla poškozenými vyčíslena na devět set padesát tisíc korun.“ řekl naší televizi Daniel Dvořák, mluvčí karlovarské policie.

Zloději pravděpodobně neměli tušení, co kradou. Přestože je přístroj drahý, stojí skoro milión korun, je pro laika jednak nepoužitelný a v podstatě také neprodejný. „Neznám nikoho, koho by zajímala koncentrace u něj na zahrádce nebo doma. Neumím si představit, k čemu by to běžný laik použil.“ řekl Tomáš Fischer, geofyzik ÚAV ČR a pokračoval dále: „V bazaru by vám to určitě nevzali, protože by nevěděli, k čemu je to určeno. Využití to má jedině ve vědeckých institucích.“

Vědci by si proto přáli, aby přístroj neskončil někde v kontejneru. Policisté proto prosí o pomoc veřejnost. Kdokoliv, kdo by mohl mít nějaké informace o ukradeném vědeckém přístroji, ať se na ně obrátí. Volat můžete i naši krimi linku. Zloději anebo zlodějům, vzhledem k ceně toho přístroje, hrozí až osmiletý trest.

reklama

reklama