Karneval v Benátkách: Po nedávných záplavách není ani stopy, slavností se účastní tisíce lidí

Každoroční benátský karneval zahájil v sobotu velkolepý večerní vodní průvod alegorických člunů na hlavní dopravní tepně Canal Grande. Nechyběly zde nejrůznější kostýmy, světelná show, akrobaté ve vzduchu a další umělci. Tématem letošního karnevalu konaného v nejromantičtějším městě na světě, který potrvá až do 25. února, je – jak jinak – láska.
Masky benátského karnevalu - maskované šlechtičky
Masky benátského karnevalu - maskované šlechtičky
Topi Pigula

reklama

Jeden z nejnavštěvovanějších karnevalů světa, který se koná již od 12. století, je v Benátkách navzdory nedávným záplavám opět v plném proudu. ČTK zveřejnila úvodní řeč benátského starosty Luigiho Brugnara před zahájením večerního průvodu: „Děkujeme všem, kteří nám chtějí pomoci, všem, kteří nás milují. Lásku člověk poznává vždy až po velkých tragédiích. A nyní oficiálně prohlašujeme Benátský karneval 2020 za zahájený!" 

Touto dobou sever Itálie obvykle navštěvují desítky tisíc turistů, letos je však jejich počet výrazně nižší. Důvodem jsou listopadové a prosincové povodně, které zasáhly dvě třetiny města. Ačkoli je mírné zvýšení hladiny vody v Benátkách běžné, povodně v minulém roce byly nejničivější za posledních 50 let.

„Acqua alta“, jak Italové povodeň nazývají, na konci minulého roku poničila jednu z nejvýznamnějších památek města, baziliku sv. Marka, škoda se vyšplhala na 5 milionů eur. ČTK ale uvedla, že tázaní turisté si v Benátkách žádného poškození dnes už nevšimli.

reklama

reklama