Kauza koní Jiřího Vondrušky: Policisté obvinili chovatele z týrání zvířat

V kauze týraných koní z obce Jankov se konečně hnuly ledy. Policie obvinila chovatele Jiřího Vondrušku a toho teď čekají velké problémy.
1. 10. 2017 ZPRÁVY: POLICISTÉ OBVINILI JIŘÍHO VONDRUŠKU Z TÝRÁNÍ ZVÍŘAT
1. 10. 2017 ZPRÁVY: POLICISTÉ OBVINILI JIŘÍHO VONDRUŠKU Z TÝRÁNÍ ZVÍŘAT

reklama

Upozorňovali jsme na to už od prosince loňského roku, koně Jiřího Vondrušky rozhodně nebyli v pořádku. Měli parazity, byli podvyživení, v jejich výkalech se podle veterinářů dokonce našly stopy salmonely a v ohradě leželo mrtvé hříbě. Teď už se kauzou dopodrobna zabývají i policisté.

„Benešovští kriminalisté zahájili trestní stíhání devětašedesátiletého muže pro přečin týrání zvířat. Za tento skutek mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky,“ uvedl pro televizi Prima mluvčí středočeských policistů Jakub Vinčálek.

Vondruška pochybení odmítá

Podle našich informací je obviněným právě Jiří Vondruška a jeho obvinění se bude zřejmě ještě rozšiřovat. Jak, to zatím policisté nechtěli konkretizovat. Nám se podařilo s Jiřím Vondruškou spojit:

Vondruška: „Vvšechno řeší právníci... Když někdo v tomhle státě může krást, loupit za bílého dne, pod ochranou státní správy, tak nevím, co bych k tomu měl dodávat.“

Reportér: „Jak loupit a krást?“

Vondruška: „Když někdo přijde k vám do statku, ulomí vám zámek a ukradne koně, když ho pětkrát předtím kontrolovala veterinární správa, a nic mu nebylo? Když někdo může přijít na pastvu, kde je 80 koní, pět je hubených, protože jsou ve své podstatě staří nebo jsou v tom stádiu, že ve stáří se netloustne a dělají z toho aféru, že já jsem týral osmdesát koní. Když se nad tím někdo zamyslí a má hlavu na svém místě, tak musí dojít k závěru, že je to nesmysl.

Jiří Vondruška má ale víc problémů. Město už rozhodlo o tom, že zvířata propadla státu, a tak jakmile bude rozhodnutí pravomocné, půjdou koně do dražby. Navíc budou po chovateli vymáhat náklady na péči o koně. Ty už přesáhly částku 1,5 milionu korun. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!