Kauza smradlavé louže pokračuje: Občan na protest přinesl na úřad splašky

Reportáž o obří páchnoucí louži plné splašků, která trápí obyvatele pražské Libně, vás hodně zaujala. Zodpovědného místostarostu se nám konečně podařilo dotlačit před kameru. Jak hájil to, že lidi nechává žít v zápachu, který připomíná dobře uleželou žumpu? Má to být chyba stavebního úřadu, který mu nepředal informace.
16. 4. 2018 ZPRÁVY: KAUZA SMRADLAVÉ LOUŽE POKRAČUJE: OBČAN NA PROTEST PŘINESL NA ÚŘAD SPLAŠKY
16. 4. 2018 ZPRÁVY: KAUZA SMRADLAVÉ LOUŽE POKRAČUJE: OBČAN NA PROTEST PŘINESL NA ÚŘAD SPLAŠKY

reklama

Proti zapáchající laguně plné fekálií se Libeňáci snaží bojovat už celé čtyři roky. Stohy dopisů urgují úřady. Nic ale zatím nepomáhalo. Radnice už několikrát nařídila kontrolní prohlídku a následně vyzvala majitele pozemku, aby problém vyřešili. Jenže tím veškerá snaha skončila.

Podle místostarosty pro Prahu 8 je vše velice komplikované. „My jako samospráva neřídíme stavební úřad. Pokud ty informace k nám nedoplynou, tak o nich nevíme“, uvedl pro zpravodajství FTV Prima místostarosta Prahy 8 Matěj Fichtner (ANO).

Češi se nebojí půjček, dluží přes dva biliony korun

Češi se nebojí půjček, dluží přes dva biliony korun. Nejzadluženějším krajem je Praha

Podle plánu radnice by mělo na místě místo páchnoucí laguny vzniknout zákoutí s cyklostezkou a odpočinková zóna s lavičkami. Velkolepým plánem se chlubí na svém webu. Jenže na dotaz, jestli se současně bude řešit i kanalizace, dostali nespokojení občané následující odpověď:

„Máte-li na mysli stráň s garážemi, která je nad silnicí na jižní straně, tak samotná stráň je mimo rozsah řešeného území. Pokud něco ze stráně dolů poteče, tak to skončí v silniční vpusti v zatáčce - navržené úpravy odstraní louži. Zdroj fekálií námi navržené úpravy neřeší,“ uvedla městská část na dotaz Jany na sociální síti.

Starousedlíci už ztratili s nečinností úřadu trpělivost

Místostarosta se ale od vyjádření distancoval. S kanalizací prý počítá. „Já jsem to určitě nepsal, že se s ní nepočítá. Ten projekt s ní počítá a tak je to připravováno už od minulého roku od května,“ upřesnil Fichtner.

Jenže zklamaní starousedlíci už ztratili s nečinností úřadu trpělivost a rozhodli se pomoci si sami. „My jsme se rozhodli, že to tady nějakým způsobem uklidíme. Sejdeme se tady na brigádu i na případnou diskuzi na téma, co dál s touhletou kauzou s tou louží,“ doplnil starousedlík Michal Švarc. Další se zase rozhodl, že učiní výmluvám úřadů přítrž a přinese úředníkům vzorek „dešťové vody“. Tak snad takováto urgence bude stačit. A místní si konečně po letech budou moc bez obav vyvětrat. 

reklama

reklama