Káže vodu, pije víno: Lékařka zavolala na opilce policii, sama však nadýchala 3,17 promile!

Policie po příjezdu na smíchovskou polikliniku nevěřili vlastním očím. Lékařka, která zavolala ochránce zákona na opilce v čekárně, totiž sama požila alkohol. Dechová zkouška u lékařky ve službě ukázala 3,17 promile alkoholu. Opilému muži pak policisté naměřili 3,3 promile. Informace podal pro ČTK policejní mluvčí Tomáš Hulan.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Kuriózní případ řeší pražská policie. Na tísňovou linku zavolala lékařka z polikliniky na Praze 5 s tím, že je v čekárně opilý muž, který měl lékařku údajně obtěžovat.

Když ale na místo dorazila policie, zjistilo se, že to není jen muž z čekárny, kdo je značně pod vlivem alkoholu. S artikulací měla totiž problém i sama lékařka. Dechová zkouška u ní poté potvrdla požití alkoholu.

ilustrační foto

Coca-Cola plánuje prodej vlastního alkoholického nápoje

Takže zatímco opilce policisté předali do péče zdravotnické záchranné službě bez jakéhokoliv obvinění, lékařka je podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí ji trest odnětí svobody na jeden rok. „Pokud se ale při prošetřování zjistí, že v podnapilém stavu i ordinovala, může jí hrozit až tříletý pobyt za mřížemi,“ doplnil policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Autor: Markéta Škorňová, ČTK

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!