Kde sledovat zádušní mši? Obrazovky budou na třetím nádvoří i Hradčanském náměstí

Na třetím nádvoří Pražského hradu se už scházejí lidé, kteří chtějí být co nejblíže konání zádušní mše za Karla Gotta. Ta je totiž jen pro zvané hosty, ostatní budou pietní akt moci sledovat na velkoplošných obrazovkách, které jsou instalovány právě na třetím nádvoří a také na Hradčanském náměstí.
11. 10. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: V SOBOTU SE NA ZÁDUŠNÍ MŠI DO KATEDRÁLY SV. VÍTA DOSTANOU JEN POZVANÍ
11. 10. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: V SOBOTU SE NA ZÁDUŠNÍ MŠI DO KATEDRÁLY SV. VÍTA DOSTANOU JEN POZVANÍ

reklama

Zádušní mše začíná v katedrále svatého Víta v 11 hodin dopoledne. Podle našich informací by měla trvat 80 minut. „Přístup na III. nádvoří bude pro veřejnost zajištěn výhradně z Hradčanského náměstí branou na IV. nádvoří od 8:00 hodin, až do naplnění kapacity III. nádvoří,“ stojí v organizačních pokynech, které zveřejnila rodina Karla Gotta.

Odkud sledovat zádušní mši?
Odkud sledovat zádušní mši?

Veřejnost se na třetí hradní nádvoří dostane od zastávky tramvaje Pohořelec jediným možným vstupem přes čtvrté nádvoří. Situaci na místě budou koordinovat policisté. Každopádně kdo se bude chtít na třetí nádvoří dostat, musí přijít včas.

 

„V případě, že dojde k naplnění kapacity třetího nádvoří, bude Hrad uzavřen. Samozřejmě pro veškerou veřejnost platí standardní bezpečnostní kontroly, které jsou u vstupu,“ uvedla mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová.

Po naplnění třetího nádvoří budou moci lidé zádušní mši sledovat na velkoplošných obrazovkách na Hradčanském náměstí. Dopravní podnik v případě potřeby posílí tramvajové linky 22 a 23, které jezdí kolem Pražského hradu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!