Kdo byla zavražděná žena z Jihlavy? Lidé o ní mluví jako o dobrosrdečné ženě i jako o problémové podnikatelce

Případ zastřelené ženy z Jihlavy v pátek šokoval celou republiku. Střelec projíždějícího auta ji zavraždil dvěma ranami z pistole. Kdo byla vlastně ta zavražděná žena? Jedni o ní mluví jako o velmi dobrosrdečné podnikatelce, která pomáhala postiženým. Jiní o ní ale nemají tak dobré mínění.
16. 12. 2017 KRIMI: POKRAČOVÁNÍ PŘÍPADU ZASTŘELENÉ ŽENY Z JIHLAVY
16. 12. 2017 KRIMI: POKRAČOVÁNÍ PŘÍPADU ZASTŘELENÉ ŽENY Z JIHLAVY

reklama

Jedenasedmdesátiletá důchodkyně se na sociální síti prezentovala jako milující dcera, která se starala o svou nemocnou matku. „To je moje maminka. Už 4 roky trpí Alzheimerovou chorobou a bez odborné péče a pomoci nepřežije. Abych mohla zaplatit mamince péči a nějak přežít, protože jsem sama, tak chodím do práce. Každý den se mi honí hlavou, jak dlouho budu zdravá, abych to mohla dělat,“ píše se na jejím facebookovém profilu.

Ze statusu na sociální síti by se mohlo zdát, že musela sama kvůli nízkému důchodu chodit do práce, aby vůbec mohla důstojně žít. Jenže podle lidí, kteří ji znali, hluboko do kapsy neměla. Naopak, měla to být významná podnikatelka.

„S kamarádem, co jsem kámošil, tak říkal, že spolu měli dohady a že se tahali, že tam byly velké peníze,“ vypověděl pro televizi Prima muž z Jihlavy. „Kolikrát já jsem s ní měl na živnostenském úřadě problémy. A takových lidí, jako jsem já, tady budou desítky,“ přidal se další.

Úplně opačný názor má ovšem známý zavražděné ženy Martin Málek. Se zastřelenou měl spolupracovat. Podle něj se jednalo o obětavou ženu, která finančně podporovala postižené. „Dalo by se říci, že jí v podstatě znám nějakých skoro 20 let. Její minulost, po té jsem nepátral, ani mě nezajímá. Zajímala mě současnost a málo lidí dneska je schopných ve svém volném čase pomáhat a svými prostředky třeba pro ty postižené děti,“ řekl Málek.

Podle pana Málka měla zastřelená žena dlouhodobé spory se svým bývalým manželem. Ten jí údajně vyhrožoval smrtí. Právě s ním se měla dokonce i soudit, přičemž jeden z posledních sporů údajně vyhrála. Byly soudní tahanice příčinou včerejšího neštěstí?

reklama

reklama