Kdo je nejbohatším Čechem současnosti? Kolik let má nejmladší český miliardář?

Nejbohatším Čechem se jměním přes tři sta miliard korun je nadále podnikatel Petr Kellner, jehož majetek má vyšší hodnotu než následujících pět miliardářů v pořadí dohromady. Druhým v pořadí je současný premiér Andrej Babiš a třetí Karel Komárek. Aktuální žebříček 80 nejbohatších Čechů 2018 zveřejnil časopis Forbes.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Odhadovaná hodnota majetku všech 80 jmen v žebříčku přesahuje 1,1 bilionu korun.

Kellner je čtyřikrát bohatší než druhý Andrej Babiš

I v letošním ročníku je na čele pelotonu nejbohatších Čechů podnikatel Petr Kellner (PPF, HomeCredit, O2) s odhadovanou výší majetku v hodnotě 310 miliard korun. Druhým nejbohatším je Andrej Babiš (Agrofert, Hartenberg), jehož jmění časopis odhaduje na 75 miliard korun. Na třetí příčce se umístil Karel Komárek (KKCG, Sazka) disponující majetkem oceněným na 67 miliard korun.

Největší kryt svého druhu na světě se má stavět na tajném místě u Českého Brodu poblíž vesnice Vrátkov pod hřebenem lesnatého údolí

Miliardáři se připravují na válku. Největší a nejluxusnější kryt na světě vzniká v Česku

Dalšími v první desítce jsou Radovan Vítek (CPI Preperty Group; 60 miliard Kč), Daniel Křetínský (EPH, CNC, Sparta Praha; 59 miliard Kč), Pavel Tykač (SevenEnergy; 31 miliard Kč), Pavel Baudiš (Avast; 27 miliard Kč), Marek Dospiva (PentaInvestments; 22 miliard Kč), Eduard Kučera (Avast; 19 miliard kč) a Zdeněk Bakala (LBM, Economia; 18 miliard Kč).

Nejmladšímu českému miliardáři je 26 let

Forbes se letos zaměřil i na nejmladší české miliardáře. Tomu nejmladšímu, Michalu Strnadovi, je 26 let a odhadovaná hodnota jeho jmění činí 6,7 miliardy korun. Strnad letos oficiálně od svého otce převzal zbrojařskou skupinu Czechslovak Group, pod kterou mimo jiné spadají třeba značky Tatra a Avia. Druhým nejmladším miliardářem je Michal Zámec ze společnosti Notino, jehož majetek je odhadován na 3 miliardy korun. Třetí nejmladší, Martin Hájek z Livesportu, má 38 let a může se pochlubit majetkem o hodnotě asi 7,5 miliardy korun.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!