Když se příroda bouří: Záplavy v Jordánsku mají 20 obětí, zemětřesení v Řecku naštěstí bez ztrát

Bleskové záplavy blízko Mrtvého moře v Jordánsku si ve čtvrtek vyžádaly nejméně 20 obětí, podle informací agentury Reuters byly mnohé z nich děti. V Jónském moři u pobřeží Řecka bylo zase dnes v časných hodinách zaznamenáno zemětřesení o síle 6,8 stupně. Zatím naštěstí nejsou hlášeny větší škody, zranění ani ztráty na životech.
Zachranáři v Jordánsku
Zachranáři v Jordánsku
@arabnews / Twitter

reklama

V Jordánsku bylo bezpečnostními a záchrannými složkami z postižené oblasti zachráněno 37 lidí. Někteří z nich byly ve vážném stavu. Z doposud hlášených 20 obětí je velká část dětí a učitelů, jejichž autobus byl během školního výletu v postižené oblasti stržen přívalovým deštěm. Mezi obětmi a zraněnými jsou také rodiny, které si v místě dělaly piknik. Neznámý počet lidí je zatím nezvěstných.

 

 

Zemětřesení se dotklo Zakynthosu

V Jónském moři poblíž Řeckých břehů zaznamenali seismologové v hloubce 16,6 kilometru pod mořem zemětřesení o síle 6,8 stupně, které dosáhlo na populární turistickou destinaci, ostrov Zakynthos. Některé z budov na ostrově byly poškozeny, nicméně žádné větší škody hlášeny nebyly, napsal server Russia Today.

Evropské seismologické centrum pro Středomoří varovalo před možnými menšími tsunami, které by mohly trvat několik hodiny po zemětřesení v souvislosti se změnou hladiny moře po otřesech. Zemětřesení bylo údajně tak silné, že otřesy byly naměřeny minimálně v osmi dalších zemích v regionu včetně Malty, Libye, Itálie, Makedonie, Albánie, Bosny, Bulharska a Turecka.

reklama

reklama