Když sociální sítě skutečně bojují proti nenávisti a násilí. Uživatelé pomohli odhalit muže brutálně bijícího batole

Video zobrazující arabského muže bijícího malou holčičku rozhořčilo uživatele sociálních sítí a stalo se virálem (hojně sdíleným videem na internetu, zejména na sociálních sítích). I díky tomu saúdská policie nakonec násilníka našla a zatkla. Sociální sítě tak ukázaly i svou vlídnější tvář a dopomohly najít násilníka, jemuž by se sama oběť nemohla nijak bránit. O události informoval server Gulf news ze Spojených arabských emirátů.
Muž bijící svou dceru
Muž bijící svou dceru
@ad.alvarodias / Facebook

reklama

Divačka nám do redakce zaslala video, které prý hojně koluje po sociálních sítích, včetně českých uživatelů. Muž na záběrech zcela nepřiměřeně bije malou holčičku, podle všeho proto, aby stála na nohou. Video sdíleli na svých účtech na sociálních sítích také celebrity a influenceři proto, aby zatlačili na oprávněné autority kvůli nalezení muže a pomoci malé dívence. Někteří v příspěvcích označovali přímo UNICEF, agenturu OSN zabývající se otázkami souvisejícími s dětmi.

Nevybíravé reakce: bůh tě spálí v pekle, kryso

Jenom příspěvek s videem, který sdílela libanonská herečka Nadine Njeim, vidělo přes 1,2 milionu uživatelů. Napsala k němu: „Omlouvám se, že sdílím tak bolestivé scény, ale nemohla jsem ignorovat krutost, nedostatek lidskosti a milosrdenství v tomto videu! Požadujeme pověšení tohoto ďábla a každého, kdo se podílel na tomto zločinu, a ochranu té holčičky!!! Vyzýváme asociace a vlády, aby ukázaly solidaritu při ochraně dětí před nechutnými lidmi!!! Bůh tě spálí v pekle, ty pouliční kryso!“

Upozornění: video obsahuje násilí:

Jak se video šířilo sociálními sítěmi a sdíleli ho další lidé zejména z arabského světa, z Jordánska zaznělo, že se má jednat o Palestince žijícího v Saúdské Arábii. Informoval o tom oblíbený jordánský blogger Omar Zorba, který uvedl, že muž „je svými kolegy považován za divného“. S nikým z kolegů prý nemluví a nikdo z nich neměl nikdy ani jeho telefonní číslo. Muž má mít dvě holčičky a chlapce.

Staré video, psychické problémy, pomsta exmanželky

Podle britského deníku The Sun byl násilník později identifikován jako Yousif Alqutia. Ten sám zareagoval na šířené video dalším videem s nyní již evidentně starší holčičkou. Uvedl, že šířená nahrávka je značně stará, z doby, kdy trpěl psychickými problémy, a požádal o odpuštění.

„Jak můžete všichni vidět, nyní je (holčička) naprosto v pořádku,“ uvedl s tím, že se ji snažil naučit chodit a nyní díky boží milosti taky sama chodí. Muž zároveň uvedl, že nahrávku zveřejnila jeho žena, která ho nedávno opustila a nechala ho s dětmi samotného, aby mu ublížila.

Saúdská policie později uvedla, že muže již zatkla a odebrala mu všechny jeho děti. „Rijádská policie zatkla palestinského rezidenta za mučení jeho tříleté dcery a v koordinaci s angažovanými autoritami poskytla péči jeho čtyřem dětem,“ uvedla policie v prohlášení.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!