Kim s Trumpem budou jednat o míru, řekla média KLDR

Zítřejší historický summit severokorejského vůdce Kim Čong-una a amerického prezidenta Donalda Trumpa se ponese v duchu otázek o trvalém mírovém mechanismu pro Korejský poloostrov, jeho denuklearizaci a podobně. Summit se má konat v hotelu Capella na singapurském ostrově Sentosa. Informace přinesl server RT s odvoláním na severokorejská státní média.
Kim Čong-un a Donald Trump
Kim Čong-un a Donald Trump
Facebook/NTV Kenya

reklama

Historický summit mezi Kimem a Trumpem se bude točit kolem udržování míru na Korejském poloostrově a dalších otázkách vzájemného zájmu. Tyto informace jsou vůbec první, které severokorejská média zveřejnila. Je také možné, že se bude jednat o podpisu mírové dohody, která by definitivně ukončila korejskou válku z let 1950-53. Doposud byla uzavřena jen smlouva o příměří.

Donald Trump přiletěl do Singapuru na summit se severokorejským vůdce Kim Čong-unem

Trump i Kim už jsou v Singapuru. Setkat se mají v úterý na ostrově Sentosa

Oba státníci jsou již v Singapuru, samotný summit se bude konat v úterý na singapurském ostrově Sentosa v 9 hodin místního času (3:00 SELČ) v hotelu Capella.

Americký prezident Donald Trump očekává, že summit se severokorejským vůdcem přinese úplné a nezvratné jaderné odzbrojení.

reklama

reklama