Klíma bez cenzury o Kajínkovi: Moralizuje mě omilostněný vrah

Proč po sedmnácti letech změnil svůj názor na omilostněného vraha Jiřího Kajínka? Nejen na tyto otázky odpovídal publicista Josef Klíma v online pořadu Názory bez cenzury. Podle jeho mínění je poněkud zvláštní, že se ho snaží moralizovat člověk, který kradl a strávil valnou část života ve vezení.
Klíma bez cenzury o Kajínkovi: Moralizuje mě omilostněný vrah
Klíma bez cenzury o Kajínkovi: Moralizuje mě omilostněný vrah
archit FTV Prima

reklama

„Já se nemám za co omlouvat. Jsem novinář a měl jsem možnost natočit korunního svědka po letech, tak jsem ho natočil. Já vůbec netuším, proč se nad tím někdo pozastavuje,“ uvedl publicista Josef Klíma v online pořadu Názory bez cenzury s tím, že ho vlastně moralizuje i sám omilostněný vrah Jiří Kajínek.

Přitom podle některých lékařských studií už po strávení sedmi let ve vězení dokáže toto prostředí člověku zkroutit morálku. „Jsou zmínky (v dokumentu Já, Kajínek-pozn.red.), kde ta pokřivená morálka z toho opravdu tryská a já si jen klad otázku, jestli se vyvinula v tom kriminále, nebo v Kajínkovi už byla i předtím,“ upřesnil Klíma.

Na celý záznam pořadu Názory bez cenzury s Josefem Klímou se podívejte zde: 

Podle něj měl Kajínek dokonalé atributy na to, stát se i zpoza mříží celebritou. Do karet mu prý nahrála i přímo policie, když zveřejnila video z jeho zatčení po útěku z Mírova, kde byl nahý. „Bylo to v období Vánoc, kdy ženy měly napečené cukroví, které mu začaly posílat do vězení, a vznikl klub jeho fanynek. Navíc ho chytili v bytě dalšího doživotně odsouzeného vraha Ludvíka Černého s jeho manželkou, takže tam byla přimíchaná i lovestory,“ vysvětlil Klíma.

S dalším novinářem Jankem Kroupou tak rychle zveřejnili jeho první rozhovor z valtické kaple, kde vyprávěl, jak se naučil krást nebo koho všeho okradl. „My jsme to zveřejnili proto, abychom ukázali, že to není hrdina, ale kriminálník, zloděj, ale teď momentálně probíráme jeho případ, protože možná ty vraždy neudělal,“ uzavřel Klíma.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!