Kliniku čeká rekonstrukce!

Správa železniční a dopravní cesty už má všechna povolení a začne rekonstruovat kontroverzní budovu bývalé plicní kliniky na pražském Žižkově. V roce 2014 budovu nelegálně obsadili aktivisté a založili v ní autonomní sociální centrum Klinika.
22. 10. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: ZAČNE REKONSTRUKCE CENTRA KLINIKA
22. 10. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: ZAČNE REKONSTRUKCE CENTRA KLINIKA

reklama

Aktivistům se na krátkou dobu podařilo dohodnout se státem a rok byli v objektu oprávněně, pak museli pryč, ale budovu nechtěli opustit. Vše vyvrcholilo letos v lednu. Aktivisté odešli, část z nich ale ještě týden okupovala střechu uzavřené budovy.

Už v pátek se ale začne budova po mnoha letech rekonstruovat. Cena stavby se šplhá k padesáti milionům korun. V budově by opět měly být ordinace pro praktické lékaře a také klubovny pro dům dětí a mládeže – ty by měly být zaměřeny na techniku a měl by tam být například robotický kroužek. Lékařům, pacientům a dětem by měla být k dispozici více než polovina celé stavby. Zbytek pak zaplní kanceláře pro pracovníky SŽDC.

Z budovy, tak jak ji znáte, téměř nic nezbude, podle mluvčí Správy se zachovají jen nosné prvky stavby, budova bude mít i novou střechu, okna, ale například i bezbariérový vstup a výtah. Rekonstrukce má být dokončena v prosinci příštího roku. 

 

Matěj Rychlý

reklama

reklama