Kněz, který uhodil dítě při křtu, už sloužit nebude

Mělo to být pouhé zaznamenání křtu, ale nakonec se z toho stalo virální video, které pobouřilo miliony lidí. Francouzský katolický kněz totiž uhodil miminko, které plakalo během křtu. Ztráta sebekontroly ale nezůstala bez následků – kněz byl okamžitě suspendován. Žádný křest nebo svatbu už nepovede.
Kněz při křtu uhodil miminko
Kněz při křtu uhodil miminko
Reprofoto/Youtube

reklama

Video se začalo na internetu šířit koncem minulého týdne. Brzy tak došlo k odhalení jak místa, tak i identity nervózního kněze, který se k plačícímu miminku choval velice nešetrně. Incident se odehrál ve městě Champeux poblíž Paříže a na svědomí ho má 89letý otec Jaques Lacroix. 

Kněz své pochybení přiznal. Chtěl prý jen plačící dítě uklidnit. „Bylo to něco mezi pohlazením a plácnutím. Doufal sem, že ho tím uklidním, nevěděl jsem už, co mám dělat,“ vysvětloval Lacroix své neobvyklé počínání pro francouzskou rozhlasovou stanici Info. „Rodině jsem se za svoji neohrabanost už omluvil. Ihned končím, byl to můj poslední křest,“ dodal.

To, že kněz už nebude vykonávat žádné křty ani sňatky, potvrdil i biskup Jean-Yves. „Je to politováníhodné, protože křest by měl být radostnou událostí. Určitě v tom sehrály roli únava a věk,“ uvedl biskup s tím, že rodiče dítěte knězovu omluvu přijali a jsou rádi, že je jejich chlapeček pokřtěn.

reklama

reklama