Kniha reálných transgenderových příběhů pro náctileté popisuje orální sex u dětí. V Austrálii volají po jejím stažení z knihoven

Kontroverzní kniha určená pro náctileté, která se zaměřuje na transgenderovou tématiku teenagerů a obsahuje popisy sexuálních aktivit konaných už šestiletými dětmi, vyvolala pobouření v konzervativních kruzích. Ty vyzývají k jejímu stažení z regálů veřejných knihoven placených daňovými poplatníky, uvedl nejčtenější australský server.
Obálka knihy Beyond Magenta
Obálka knihy Beyond Magenta
Reprofoto: amazon.com

reklama

Kniha Beyond Magenta: Transgender Teens Speaks Out (Zpoza purpurové: Transgender náctiletí promlouvají) z roku 2014 vychází ze šesti rozhovorů s transgender nebo „genderově neutrálními“ náctiletými, jejichž příběhy v první osobě pak předkládá čtenářům americká autorka Susan Kuklin.

Líbání, muchlování a orální sex od šesti let

„Byl jsem sexuálně zralý. Co myslím tím sexuálně zralý, je, že jsem věděl o sexu. Od šesti let jsem líbal ostatní kluky v okolí, muchloval se s nimi a prováděl jim orální sex. Měl jsem to rád. Miloval jsem orál,“ zpovídá se v knize pohlavně neutrální Mariah, narozený jako chlapec.

„A dotýkal jsem se jejich... vy víte čeho. Byli jsme skutečně mladí, ale tohle jsme dělali. (…) Dělal jsem to také s holkama. A rád jsem se muchloval s holkama, protože si všichni o mně mysleli, že jsem cool. Všichni mě povzbuzovali: Podívej, Frank není gay – muchluje se s holkama!" dodal/a Mariah.

Autentické příběhy, které autorka nesoudila

Autorka ve své poznámce na začátku knihy uvádí, že se jedná o příběhy skutečných členů transgenderové komunity a jejich proměny, k nimž se během rozhovorů snažila stavět objektivně bez jakýchkoliv soudů.

Organizace Binary Australia, která jako svůj cíl uvádí „ochranu našich dětí před těmi, kteří se je snaží indoktrinovat programy vytvořenými na propagaci LGBTI agendy", na svém webu oponuje, že kniha zobrazuje „explicitní jazyk, násilné činy a grafické popisy“ sexu, přičemž chybí zmínka „nelegální povahy těchto aktivit nebo důsledků těchto konkrétních jednání“.

Protiprávní povaha není označena. Do knihoven pro nezletilé nepatří

„Tyto příběhy jsou propagovány mladým lidem, kteří nemusí mít kapacitu posoudit, zda jde o dobré nebo špatné jednání. A navzdory protiprávní povaze všechny vyúsťují v oslavu jejich proměny,“ uvedla mluvčí organizace Binary Kirralie Smith. „Takový materiál nemá místo v knihovnách financovaných daňovými poplatníky a neměl by rozhodně být nikdy propagován dětem.“

Autorka knihy v roce 2016 v rozhovoru pro CBS uvedla: „Bojíme se jít vpřed. Život se mění, věda provádí změny, politika se mění – všechno se mění. A my si můžeme vybrat, zda jako lidské bytosti vyrosteme, nebo zůstaneme stejní.“

Kniha je v Austrálii dostupná v řadě veřejných knihoven. Časopis Publishers Weekly dříve ve své recenzi o knize napsal: „Velice potřebný zdroj pro dospívající, a upřímně, i pro mnoho dospělých.“ V roce 2016 byla kniha Americkou asociací knihoven spolu s dalšími třemi LGBT tituly zařazena mezi deset „nejvyzývavějších knih“.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!