Kolumbie má problém: V ulicích se šíří prodej krokodýlí drogy, která lidem rozkládá kůži

Krokodýlí droga, jejíž účinky jsou doslova hrůzostrašné, se šíří ulicemi Kolumbie. Tam se dostala díky dealerům až z Ruska. Za smutný fakt, že se droga tak rychle dostala mezi místní obyvatelstvo, může její nízká cena. Dealeři ji prodávají za pouhých v přepočtu 30 korun. Informace o droze, která lidi rozkládá zaživa, přinesl britský list The Sun.
ilustrační foto- drogy
ilustrační foto- drogy
Pixabay

reklama

Jen 30 korun včetně injekční stříkačky vás v Kolumbii bude stát krokodýlí droga, které se říká také „kanibalská“ či „zombie“ droga. Málo peněz ale znamená hodně nebezpečí. Po užití drogy se vám začnou po těle dělat šupiny a vy se začnete takzvaně „rozkládat“ zaživa.

Krokodýlí, se droze říká z toho důvodu, že může zelenat a „šupinovatět“. Droga může být až desetkrát silnější než heroin. Nejhorší je však její nízká cena, kvůli které se tak rychle šíří kolumbijskými ulicemi.

Drogy? Opravdu stojí za smrt v bangkokském vězení?

Thajské vězení Bangkwang – konečná stanice drogových dealerů

Heroin pro chudé a děti

Droga, kterou si můžou dovolit i nejchudší vrstvy, se do Kolumbie nejspíš pašuje z Ruska. Podle místních orgánů se nenašly žádné důkazy, že by se droga v zemi vyráběla. Za to v Rusku se začala šířit už na přelomu tisíciletí.

Následky, které droga na lidském těle zanechá, jsou ale tragické. V místě vpichu začnou praskat cévy, kůže zelená a po nějaké době se začnou vytvářet šupiny. Šupinatá kůže poté začne odumírat a odpadávat. Podle odborníků se z člověka doslova stane zombie. Tělo začne hnít a smrad z člověka je cítit na metry daleko.

V Kolumbii se dealeři soustředí především na děti a mladé lidi. Těm se snaží prodat drogu nejčastěji. Nejvíce uživatelů je ve městě Medellín, které je známé jako někdejší „království“ kolumbijského narkobarona Pabla Escobara.

reklama

reklama