KOMENTÁŘ: Antiextremistický manuál pro zklidnění napětí v Evropě

V souvislosti s rostoucím napětím v Evropě, nejen v aktuálně nejvíce zmiňovaném Chemnitzu, které nemá nic společného s ničím, jsem si dovolil sesumírovat několik důležitých bodů, jež mohou pomoci antiextremistickým bojovníkům v jejich lítém neextremistickém a láskou všeobjímajícím tažení ve jménu Pravdy. Jaké jsou nejprověřenější a nejúčinnější taktické postupy?
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

1. Letáková kampaň – léty prověřené, stále platné a spolehlivé. Využít lze rovněž „ďábelsky nebezpečné“ řetězové e-maily, které prakticky samy o sobě zdiskreditovaly jednoho jinak kvalitního a slušného prezidentského kandidáta. Uškodit nemohou ani propagační předměty nebo potištěná trička.

2. Antidezinformační přednášky a lekce na univerzitách, ve školách, školkách, jeslích, ve skautských a jiných zájmových sdruženích, domovech pro seniory. Zaměření na „dezinformační proruské weby a jejich proradné aktivity“ – opírat se lze o známé seznamy nepohodlných webů z dílen mladých úderníků nebo o výchovně-vzdělávací klipy Člověka v tísni a jemu podobných organizací.

3. Koncert proti extremismu, rasismu, xenofobii, nenávisti. Doporučené názvy: „Nás je víc!“, „Wir schaffen das“, „Nebojíme se“, „Naše hodnoty si vzít nenecháme“, „Uprchlíci vítejte, rasisti a xenofobové táhněte“, „Stop rasismu a xenofobii“. Koncert je důležité udělat zadarmo, nejlépe z peněz běžných občanů, například skrze některou z neziskových organizací, a je dobré přizvat správně uvažující a veřejnosti dobře známý umělecký ansámbl. Je dobré mít na místě transparenty EU. Pozitivní dopad by mohly přinést i alegorické vozy.

4. Nasvícení pamětihodnosti v barvách EU a LGBT, v krajním případě v národních barvách (s tím šetřit); doporučené objekty: Eiffelova věž, Koloseum, Petřín, Big Ben, Braniborská brána, EUropský parlament...

Papež žehná migrantům

KOMENTÁŘ: Manuál „vítače“. Několik prověřených tipů pro promigrační politiky, novináře, umělce či aktivisty z neziskovek

5. Proklamace „elit“ z řad uvědomělých politiků, umělců, novinářů, představitelů neziskovek. Nejvíce fungují apely k semknutí a výzvy k toleranci, lásce a spojování.

6. Udávání… pardon, hlášení extremistických, nenávistných a jiných příspěvků na sociálních sítích, které se odchylují od Pravdy a podrývají „liberální“ demokracii a ukotvení země v NATO a EU.

7. Omezení legálně držených zbraní a jiných potenciálně nebezpečných předmětů; nožů, nůžek, tužek, propisek, kružítek, špejlí, špendlíků, jehel, seker, pil, automobilů, chilli papriček, slivovice, Chucka Norrise...

8. Zřízení nového operativního antiextremisticky-integračně-bezpečnostního výboru, případně bezpečnostního plánu verze 666 a okamžitý bezpečnostní summit v roce 2022 v Austrálii.

9. Odebrání dotací Maďarsku, případně dalším zemím V4, případně zavedení náhrad v případě neposlušnosti

10. Posílení restrikcí, cenzury a špehování ze strany tajných služeb a bezpečnostních složek.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!