KOMENTÁŘ: Arabská vesnice u Teplic už brzy? V rámci integrace vytvoříme „no go zónu“?

Stranou většinového mediálního zájmu zůstala zpráva, na níž jsem čirou náhodou narazil na jediném mainstreamovém serveru: „Výstavba arabské vesnice v Modlanech u Teplic se opět přiblížila“. Zřejmě bezpředmětná informace, která probublala jen tak na okraj, na rozdíl od několika „slušných“ demonstrantů před sněmovnou házejících předměty po Andreji Babišovi, o níž ČT (samozřejmě bez zmínky o házení!) informuje v každé reportáži ze včerejška.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Výstavba arabské vesnice v Modlanech u Teplic se opět přiblížila. Projekt kuvajtského developera jménem Ali Ali, který chce v místní části Kvítkov postavit 57 rodinných domů převážně pro arabskou klientelu nedalekých teplických lázní, dostal svolení od kraje,“ uvedl server iDnes s tím, že by developer chtěl postavit technickou infrastrukturu pro pozemky o rozloze přesahující 51 tisíc metrů čtverečních nejpozději do roku 2020.

Ať nad touto alláhulibou aktivitou dumám, jak nad ní dumám, tak mi nějak nezapadá do oněch proklamovaných integračních snah, které rezonují po celé Evropě. Postavit arabskou vesnici (čtvrť…) výlučně pro arabské (údajné lázeňské) hosty mi připadá spíše dezintegrační, chcete-li segregační. Hotelových prostor pro lázeňské hosty, předpokládám, nedostatek není.

Studentka, ilustrační foto

KOMENTÁŘ: Anglické školy postupně zakazují dívkám sukně, aby vyhověly transgenderovým osobám

Je arabská vesnice integrací, nebo segregací?

Byť z pohledu investora záměru docela rozumím, ostatně ho docela vysvětluje i další zmínka v článku, v němž se uvádí: „Arabové se ve městě setkávají s nelibostí místních. Hlavně kvůli tomu, že se nehodlají a nedokážou příliš přizpůsobovat místním zvykům a pravidlům chování.“

Čekal snad rozumně uvažující člověk něco jiného? Vzhledem ke zkušenostem (ne, předsudkům opravdu ne) z pokrokové západní Evropy? Takže vytvoříme město ve městě. Nezačalo to tak nějak podobně desítky let zpátky v oněch zemích, v nichž se do jistých četných „neexistujících“ no go zón i policisté odvažují jen se sebezapřením?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama