KOMENTÁŘ BENJAMINA KURASE: ZPRÁVA O STAVU CIVILIZACE (57) – Německo legalizuje neonacistické bojůvky a bojkot židovských podniků

Tak dobře, nejsou to neonacistické bojůvky německé, ty by v Německu člověk hledal jako jehlu v seně a byly by už dávno pozatýkány. Jenže (jak pravili staří Latiníci) co je zakázáno volovi, je dovoleno bohovi. Zvlášť jmenuje-li se ten bůh Alláh a jeho jméno se skví v názvu těchto nacisticky hajlujících bojůvek říkajících si Hezbolláh čili Strana Alláhova. Hlavní sídlo má v Libanonu, je řízena z Iránu se stálým přísunem iránských zbraní, ale ráda pobývá i jinde. V několika zemích je zakázána jako organizace teroristická. Německý parlament si tedy letos odsouhlasil její pokračující legalitu.
Demonstrace-Hezbollah
Demonstrace-Hezbollah
foto-youtube-PBS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Potvrdily ji téměř všechny strany: CDU, CSU, SPD, FDP, Zelení a Levice. „Téměř všechny“ tedy znamená s výjimkou jen té „pravicově extrémistické“ Alternative für Deutschland, o níž se tak rádo všude píše, že má sklony rasistické a nacistické. Ta totiž Bundestagu zákon o zákazu Hezbolláhu předložila, s minimální podmínkou deklasifikace statusu charitativní organizace. Návrh AfD musel být „demokratickými“ stranami automaticky zamítnut, už jen proto, že byl od AfD. Jednoduchým ignorováním toho, co předkládající poslankyně AfD říkala a co by normálně musel každý demokratický politik vzít na vědomí a přinejmenším prošetřit:

„Hezbolláh porušuje německý zákon o nevládních organizacích, financuje terorismus z ilegálního prodeje drog a zbraní, bojuje za zničení Izraele a Židů, jak jste mohli vidět v Berlíně a po celém Německu v demonstracích ´Al Kuds´ a jejich pořvávání ´sionisti do plynu´ v ulicích německých měst. Německo by nemělo dovolit, aby se z jeho území financoval ozbrojený boj na zničení Izraele a Židů.“  

Na ta „plynová“ hesla v Německu platí přísné tresty. Asi ale jen pro německé „pravičáky“. A tak Bundestag „pravicový“ návrh zákona zamítl i přesto, že Hezbolláh jako teroristickou organizaci klasifikuje i samotná EU. Taky možná proto, že Hezbolláh útočí hlavně na Izrael, jejž dnes mnoho Němců (v různých sondážích to jde až na třetinu) vnímá jako stát nacistický, na uchlácholení stále v Němcích buzeného pocitu viny za vyvražďování Židů. „Koukejte, vždyť oni jsou jako my“, zní ta obvyklá svědomí osvobozující větička.    

A tak v Německu má Hezbolláh klidné ničím nerušené sídlo, svůj hlavní evropský bankovní účet u městské banky v Bremen financující tisícovku Hezbolláhistů působících v Německu. Bude je tam tedy mít nerušeně dál. A „neonacistická“ AfD bude dál jedinou stranou hájící v Německu bezpečnost židovské obce, jejíž příslušníci jsou stále častěji fyzicky napadáni islámskými imigranty.

V květnu AfD také předložila návrh na zákaz organizací praktikující antiisraelskou kampaň BDS (bojkot, desinvestice, sankce). Tu opět podporují grémia všech ostatních parlamentních stran.  I tento zákon Bundestag zamítl.

Německým establishmentem fabulované desinformace o AfD jako straně „antisemitské“ bezmyšlenkovitě a bez dalšího ověřování přebírají média a komentátoři v celé Evropě, včetně některých, kteří jsou stejně jako AfD znepokojeni následky nekontrolované imigrace, jakou dala do pohybu Merkelová. Neonacistická a antisemitská pověst AfD vychází z výroků dvou jejích funkcionářů. Jedním byl regionální předseda strany Duryňska Björn Hoecke, který vyzval k ukončení stálého připomínání viny za nacistickou minulost a označil památník holocaustu v Berlíně za „muzeum hanby“ umístěné do srdce hlavního města. Většina funkcionářů AfD navrhla jeho vyloučení. Druhým byl poslanec a spoluzakladatel AfD Alexander Gauland s tímto citátem: „Nacismus byl jen malý ptačinec v tisícileté historii německých úspěchů.“ Pravda, „ptačinec“ je hodně nemotorné pojmenování padesátimilionového celoevropského masakru. Jenže Gauland to řekl v kontextu připomínky německé mládeži, že na jedné straně za 12 let nacismu musí přijímat odpovědnost, ale na druhé straně budoucnost Německa závisí také na uznání ostatní tvůrčí historie a oživení sebevědomí.  

Že „obnova německého kulturního sebevědomí není v žádném rozporu se zájmy německých Židů“, je oficiální odpovědí vedení AfD na nařčení z antisemitismu. Zdůrazňují, že AfD je důsledně proizraelská a prožidovská. Potvrzuje to i počet Židů do strany vstupujících a zakládajících její židovskou sekci, vedle sekce křesťanské. Někteří poukazují na to, že německý stát a vládnoucí strany neposkytují svým židovským občanům dostatečnou ochranu před antisemitismem islámským, a tím ztratili morální právo stranu AfD kritizovat. Místo státní ochrany od Merkelové vlády dostávají rady, aby (slovy vládního „Komisaře pro židovský život v Německu a boj proti antisemitismu“ Felixe Kleina) „nevypadali nápadně židovsky nošením tradiční pokrývky hlavy“.

Už zase si za antisemitismus v Německu můžou Židé sami. Nemají holt vypadat tak židovsky.

Hezbollah-demonstrace
Autor: foto-youtube-PBS Hezbollah-demonstrace

 

Kurasovy knihy najdete ZDE

Reklama
Reklama