KOMENTÁŘ: Čeští „elfové“ prý potírají proruské dezinformace a propagandu. Anonymně. A Legolasem je Janda?

„Čeští ‚elfové‘ potírají dezinformace a propagandu. Jsou mezi nimi lékaři i vojáci,“ informuje nás prakticky formou PR článku Bakalův ideologický nástroj Aktuálně. Předsevzali si (anonymní) boj s trolly šířícími dezinformace a propagandu – jak jinak než proruskou. Jiná tady evidentně není – nebo se jí říká mainstream. „Elfové“ o sobě tvrdí, že by za války byli prý v odboji. Odvážná slova od neodvážných anonymů. Jeden by spíše řekl, že by donášeli Gestapu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

„Vadí nám, že se dnes pojem vlastenectví nejen vyprázdnil, ale i převrátil. Chceme chránit náš stát a bojovat proti ruské propagandě. Jsme studenti, lékaři, učitelé, hasiči, podnikatelé, kybernetiční specialisté, umělci, řemeslníci, vědci, policisté, vojáci,“ vysvětluje zakladatel českých elfů pro Aktuálně. Údajně „mohutný rázný muž, který kvůli vysokému postavení ve veřejné sféře tají svoji totožnost.“

Samí bojovníci se vznešeným povoláním, tady o neziskovkáře nezavadíš

Tak jiného než mohutného rázného muže s vysokým postavením ve veřejné sféře jsem ani nečekal. Ani by mě nenapadlo, že by snad mohlo jít o v praxi neuplatnitelného lehce zamindráčkovaného absolventa FSV UK (nejlépe genderových studií nebo podobně důležitého oboru) pracujícího pro některou z bezvýznamných neziskovek… krpatého, hrbatého s rameny pod bradou a propadlým hrudníkem. Takoví přece neexistují!

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ: Dříve pálili knihy, teď mažou na sociálních sítích, tvoří seznamy nepohodlných a narovnávají pravdu

A členové jsou nejrůznějších - nejlépe vznešených - povolání… žádný neziskovkář nebo ex-herec pro dospělé. To dá rozum!

Znáte rozdíl mezi odbojáři a gestapáky, milí elfové?

„…Kvůli bezpečnosti však tají svoji totožnost.“

A všimli si soudruzi „elfové“, že jsou v hlavním proudu – probruselském, proamerickém, antiruském? Mají snad na mysli obavu z Veřejné bezpečnosti? Nebo z nepřekonatelných ruských agentů, kteří nedokázali nejjedovatějším jedem v galaxii otrávit ani starého ex-agenta? Holt jednou z největších ctností udavačů byla vždy anonymita!

„Jsme lidé, kteří by za války působili v odboji – občané, kteří cítí odpovědnost za svůj stát,“ dodal také jeden ze zakladatelů.

Odvážná slova od neodvážných anonymních elfů. Já bych je spíše tipoval mezi prvními udavači Gestapa.

reklama

reklama