KOMENTÁŘ: Dvouminutovky nenávisti, tedy pravdy a lásky, od Jana Hrušínského nikdy neomrzí

Jeden z předních „pozdních“ bojovníků proti komunismu a paradoxně velký obdivovatel současného socialistického EU aparátu, herec a principál Jan Hrušínský má mimořádný talent k šíření pravdy a lásky. Poslední dobou vždy v první linii, na čele pelotonu. Dřívější odpůrce veřejných dotací pro divadla již jako jejich současný příjemce spokojeně mlaská. Někdy si říkám, zda to s jeho politickým prozřením nějak nesouvisí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Jan Hrušínský / Facebook

reklama

„Pan Babiš chce syrským dětem pomáhat, ale ne u nás. Vrátí je domů. Totiž do domů, které ruské a syrské bomby srovnaly se zemí. Včera nám v televizi paní komunistka Konečná vykládala, jak je to v Sýrii bezpečné, a že tam děti máme vrátit. Taky prý neví, jestli by pan Asad souhlasil, abychom je u nás zachránili! Filip, Faltýnek, Klaus ml., noční vlk Foldyna, Okamura a všichni pitomci, co si myslí, že země je placatá, chtějí syrským dětem pomáhat v jejich zemi. Tak se na tu zem podívejte,“ napsal minulý čtvrtek Jan Hrušínský na svém profilu na Facebooku.

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ: Syrští sirotci jako prostředek k citovému vydírání národa. Příště štěňátka nebo postižení?

Paradoxní pak opět u Hrušínského je, že o několik svých příspěvků níže opěvuje nedávno zemřelého válečného veterána a jestřába par excellence Johna McCaina.

Když schází argumenty k věci, nastupují argumenty k člověku

Ještě mohl pan Hrušínský dodat, že si Asad svou zemi za pomoci Rusů zemi likviduje bombovými a chemickými útoky jen tak z plezíru – a bylo by vymalováno. Každopádně nám pan principál (úmyslně?) pozapomněl na bomby americké, turecké, Islámského státu… Ale chápu, že se do jeho agitek moc nehodí.

Klasickým případem současného šíření pravdy a lásky je pak dehonestace názorových oponentů. Aneb když nejsou argumenty „ad rem“ (k věci), nastupují argumenty „ad hominem“ (k člověku). V podání pana Hrušínského zcela absurdním „a všichni pitomci, co si myslí, že země je placatá“. A kdybych chtěl být pintlich, tak s malým „z“ země teoreticky částečně placatá je.

Jak psal v jedné ze svých knih Jo Nesbo (volně cituji): „To, že pochybuji, že Země je kulatá, ještě neznamená, že tvrdím, že je placatá.“ Ale to asi panu Hrušínskému asi moc nevysvětlíme.

Papež žehná migrantům

KOMENTÁŘ: Manuál „vítače“. Několik prověřených tipů pro promigrační politiky, novináře, umělce či aktivisty z neziskovek

Kumštýřům to dochází vždycky daleko později

Slovy herce a režiséra Ivana Vyskočila z rozhovoru pro online televizi XTV: „Ono to zaprvé dochází kumštýřům vždycky daleko pozdějš,“ uvedl s tím, že před revolucí byl jeden jasný nepřítel, takže to bylo v tomto ohledu relativně jednoduché. „Dnes je to jinak… Tady je to podle toho, kdo jim co nakuká do budky.“

A nechme v několika větách promluvit i hereckého barda Miloše Kopeckého: „Velká inteligence může být herci na škodu. Nebudu o tom raději dál mluvit, protože se nemohu vyhnout tomu, že se s některými herci v životě ještě potkám. Podívejte, ta jména samozřejmě nevyslovím, ale znám několik znamenitých herců, kteří jsou od přírody tak šťastně namíchaní, že jsou ten správný koktejl: mají dost inteligence na to, aby pochopili smysl role a hry, ale nemají už dost inteligence na to, aby přestali být herci. Inteligentní člověk si přece večer nenasadí nos a nejde předstírat, že je někdo jiný.“

Tož tak, pane Hrušínský.

reklama

reklama