KOMENTÁŘ: FIFU znepokojují časté záběry atraktivních žen. Mě spíš nagelovaní, potetovaní týpci v trenkách

Šéf komise FIFA pro udržitelnost a diverzitu (pro život a fotbal bytostně nepostradatelná funkce!) Federicho Addiechi, uvedl, že FIFA podnikla kroky pro boj se sexismem na mistrovství. Ten byl podle skupiny Fare Network monitorující diskriminaci v kopané největší potíží MS v Rusku. Do nebe volající a vrcholně sexistické je podle mě spíše těch 22 nagelovaných, potetovaných a vysolárkovaných týpků v trenkách, kteří honí (někdy i v dešti) mičudu a skáčou, jak na ně jeden další píská. Jak dehonestující. Tfuj.
Fan of the day
Fan of the day
FIFA World Cup / Facebook

reklama

Z článku, na který jsem narazil na serveru iDnes mimo jiné vyplývá, že televizní společnosti podle Addiechiho obdržely instrukce, aby omezily časté záběry atraktivních žen a dívek během zápasů. Žádost, aby se kamery méně věnovaly pohledným či vyzývavě oblečeným fanynkám na tribunách, se podle něj časem může změnit v nařízení. Správně soudruzi, pořádek musí být!

FIFA se problematice věnovala minulý týden na brífinku, kde řešila rovněž chování agentury Getty Images, která nedávno uveřejnila fotogalerii nejžhavějších fanoušků na mistrovství obsahující výhradně fotky mladých žen. Agentura však kvůli sílící kritice galerii smazala a sdělila, že šlo o „politováníhodnou chybu v úsudku, kterou se bude zabývat v interním vyšetřování.“

ilustrační foto

KOMENTÁŘ: Penis nad koulemi jako vykřičník, teplouši, scvrklí ptáci v bizarních úhlech. Porno? Ne, Český rozhlas v sobotu dopoledne

Atraktivní ženu v záběru? Ne! Raději ošklivku!

Jak politováníhodné! Zveřejnit fotky nejžhavějších fanoušků mistrovství, kterým překvapivě dominují mladé, předpokládám krásné, ženy. Tak to propříště v rámci „diverzity“ a „rovnostářství“ rovnoměrně namixujte z asymetrických (asi metr, asi metr) ženských, zpocených chlupatých chlápků, vrásčitých staroušků (kteří  to jistě „ocení“)… A taky by neměli z důvodu rozmanitosti v každém druhém záběru chybět mladí atletičtí muži z Afriky (pokud zrovna nehraje některý z afrických celků, případně Francie…). Vzhledem k jejich možnému nedostatku v „Putinově diktátorském režimu“, může FIFA požádat o pár kousků namátkou jakoukoliv neZiskovku. V Německu i v Itálii už podle všeho inženýry a lékaři dost přetékají.

reklama

reklama