KOMENTÁŘ: Hvězdná pěchota EU: Junckerův ischias, Macronovi snědí rošťáci, epileptický tanec Mayové. S čím vyrukuje Merkelová?

Vrcholní představitelé států Evropské unie se zřejmě vsadili, kdo předvede lepší klaunské číslo. Předseda Evropské komise Jean Claude Juncker tiší na summitu NATO svůj „ischias“ kořalkou, francouzský prezident Emmanuel Macron si oficiální návštěvu ostrova Svatý Martin plete s pařbami v pařížských nočních klubech (navíc zřejmě pánských), Theresa Mayová si sjezd Konzervativní strany zaměňuje s nedávnou návštěvou Afriky a předvádí epileptický tanec. Zvedne hozený ručník i Merkelová?
Theresa May
Theresa May
@JamesCleverly / Twitter

reklama

Evropské, či spíše EUnijní, elity tasí poslední dobou těžké kalibry. Každý na to jde po svém. Každý má svoji nezapomenutelnou a ojedinělou originalitu. Každý dokáže zaujmout lidi po celém světě v duchu jimi zbožňované globalizace.

Hvězdná pěchota EU baví celý svět

 

Negativní reklama je sice taky reklama, ale u nejvyšších představitelů států by měla mít určité hranice. Ano, i náš prezident čas od času předvede něco „originálního“, ale státy od nás na východ jsou přece jenom řadou svých západních partnerů brány jako póvl, který se stále nevymanil ze své zaprděnosti a zamindrákovanosti z dob železné opony.

Ale naše západní vzory jsou přece důstojnými a distingovanými lídry, jejichž pokrokoví politici jsou výkvětem toho nejlepšího, co je v Evropě (Evropské unii) k dispozici. Nedokáži si tak vysvětlit jejich výše zmíněné počínání, které nejvíce připomíná známou Hvězdnou pěchotu z oblíbené soutěže.

Emmanuel Macron

KOMENTÁŘ: Fotka, která vydá za stovku expertíz. Macron se rozradostnil mezi černochy, kteří gesty ukázali, co si o něm/nás myslí

Zvedne Merkelová hozenou rukavici?

Netrpělivě očekávám, jaký trumf teď vytasí německá kancléřka Angela Merkel. Míč je teď na její straně a pevně doufám, že se nenechá zahambit! Předvede snad nějakou „trapnomagii“ ve stylu Richarda Nedvěda? Zazpívá arabskou píseň v duetu s Erdoganem? Zubama potáhne Volkswagen? Roztrhá holýma rukama maďarský plot?

Nechme se překvapit. Co je jisté, ještě bude veselo… Jen kdyby to nebylo k pláči.

reklama

reklama