KOMENTÁŘ: Je skandální, že Češi nechtějí sirotky, říká Juncker. Když my jsme dost „ischiatici“ a nechceme je kazit

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v rozhovoru pro francouzský deník kritizoval Visegrád za odmítání jeho „solidárního“ návrhu k přijímání dětí bez rodičů ze strany zemí V4. Mimochodem, šlo tedy o návrh nevyzpytatelného ochmelky a Šojdrová byla jen trojskou kobylou Bruselu pro naši politickou scénu? Soudruzi asi stále nechápou, že solidaritu nelze stále na někom vynucovat, ta má být dobrovolná.
Ilustrační foto: Juncker a Merkelová
Ilustrační foto: Juncker a Merkelová
@JunckerEU / Twitter

reklama

„Chybí nám společná definice solidarity. Navrhnul jsem Maďarům, Čechům, Polákům a dalším, aby přijali alespoň děti bez doprovodu, bez rodičů, bez rodiny. Považuji za skandální, že to někdo odmítá, když Evropa skýtá na jejich ochranu prostor,“ uvedl Juncker podle ČTK pro list Le Monde.

Tak byl to nápad Šojdrové, nebo jí přidělený úkol?

Má pravdu předseda. Problém je v absenci společné definice solidarita… Co takhle ji definovat slovy „poslušnost“, „poddanost“, „podřízenost“… To by snad šlo, ne? Navíc se dovídáme, že tento případ s „virtuální morálkou“ a citovým vydíráním prostřednictvím syrských sirotků byl dílem ischiasem opitého soudruha, který „jásá“ nad sochou Karla Marxe v Chemnitzu. A paní Šojdrová byla vyvolena coby vykonavatel této agendy u nás.

Theresa May

KOMENTÁŘ: Hvězdná pěchota EU: Junckerův ischias, Macronovi snědí rošťáci, epileptický tanec Mayové. S čím vyrukuje Merkelová?

Na otázku, zda země jeho návrh vyslyší, Juncker odpověděl: „Myslím, že to vážně zvažují. Byl by to alespoň elementární projev solidarity. Bezpochyby by to také pomohlo zemím Visegrádu (Česko, Polsko, Maďarsko, Slovensko), ostatní unijní země by pro ně pak měly větší pochopení. To, že některé země zcela odmítají (přijímat) uprchlíky, a zhoubné promluvy o tom, že Evropa čelí muslimské invazi, jsou nepřijatelné.“

Tak určitě. Cukr a bič: podbízení, uplácení, vyhrožování… Vezměte pár virtuálních sirotků a budeme na vás hodní (co na tom, že podle samotné syrské ambasády i české velvyslankyně v Sýrii to není možné a jednalo by se takřka o „krádež“)! Budeme vás brát už jen jako východňárský póvl, nikoliv ultra póvl.

Zažili jsme už jiné velikány socialistických myšlenek

Jean-Claude Juncker

KOMENTÁŘ: Veselý mužik Juncker a jeho roztomilý houser. U nás to léčí na protialkoholním

Jeden z diskutérů na serveru iDnes mi usnadnil práci a shrnul to pro pana Junckera za mě:

Víte, soudruhu Junckere, naše země(V4) zažily už jiné velikány socialistických myšlenek přerozdělování, údajné rovnosti i všemocného státu, jakož i lhaní ve stranickém a státním zájmu nebo státem organizované krádeže.

„Za už paušální odpor k blízkovýchodním a africkým migrantům, kteří z valné části rozhodně nejsou uprchlíky, můžeš ty i ta tvoje slavná EU komise. Lhali jste o počtech migrantů, lhali jste o důvodech jejich pohybu, lhali jste o jejich věku, lhali jste o jejich vzdělání, lhali jste o jejich uplatnitelnosti na trhu práce, lhali jste o jejich kriminalitě. Pokoušeli jste se násilím prosadit kvóty, aby se to bláto rozneslo z pár pokojů do celého bytu. To je totiž vaše jediné řešení – místo uklízení ten bordel jen ředíte. Je mi z vás – bezdětných, bezpáteřních a nikým přímo nevolených politických slizounů – na zvracení.“

reklama

reklama