KOMENTÁŘ: Kauza „Nohavičok“. Jarek si troufl převzít ocenění od Putina a rozšlápl „svobodomyslným lepšolidem“ bábovičku

Jaromír Nohavica si dovolil svobodně na základě svého nejlepšího vědomí a svědomí převzít Puškinovu medaili z rukou ruského prezidenta Putina. Ocenění za zásluhy o upevnění přátelství a spolupráce mezi národy a sbližování a vzájemné obohacování národních kultur skrze umění. Nenaplnil tak očekávání samozvaných „svobodomyslných“ lepšolidí, uzurpujících si patent na to, co je správné a co nikoliv. To si troufl hodně! Dvouminutovka nenávisti za 5, 4, 3…
Vladimir Putin a Jaromír Nohavica
Vladimir Putin a Jaromír Nohavica
@Pobliza / Twitter

reklama

Myslím, že trefně to vystihl jeden z internetových diskutujících: „Je potěšitelné, co je v tomhle státě morálně čistých a neposkvrněných lidí, kteří mají jasno o tom, co mají dělat a jak se mají chovat druzí.“

Medaile z Ruska? Kremlin! Medaile z USA? Reprezentant ČR šířící humanistickou tradici VH

Mám neodbytný pocit, že jakmile je někdo (kdokoliv) oceněn ze strany Ruska, je okamžitě ruským švábem, agentem Kremlu, Kremlinem, Putinovou děvkou nebo táhne naši „západní“ zemi na východ…  Zatímco na druhé straně, jakmile dostanete cenu z USA, hrdě reprezentujete ČR v zahraničí a navazujete na humanistickou tradici Václava Havla.

Andrew Schapiro

KOMENTÁŘ: Vtip roku! Hrdý Čech Bakala podporující demokracii a volný trh, uvedl ex-velvyslanec Schapiro

Ano, určitému politickému podtextu /PR se podobná akce nevyhne a ani tato jistě nebyla výjimkou, ale pořád šlo především o kulturně-umělecké ocenění za Nohavicovu popularizaci ruských umělců Bulata Okudžavy a Vladimira Vysockého (nejen) u nás. Na rozdíl od řady jiných poklonkovačů (kteří před sebou nyní většinou hrnou opačné znaménko) jsem nezaznamenal, že by se Jaromír před někým v Kremlu hrbil, někomu lezl tam, kam se řada jiných snaží při každé příležitosti dostat horem dolem, našim velkým bratrům za oceánem nebo v Bruselu.

„Dnes je tady se mnou Alexandr Sergejevič (Puškin). Nejen on, také všichni ruští básníci, všichni ruští písničkáři, které jsem četl, zpíval a překládal. Co říct? Snad jen, že když čteš písně, básně jiného člověka, když zpíváš písně jiného člověka, staneš se součástí jeho duše a nestaneš se jeho nepřítelem. Děkuji,“ zakončil Nohavica krátkou děkovnou řeč.

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ: Čeští „elfové“ prý potírají proruské dezinformace a propagandu. Anonymně. A Legolasem je Janda?

Zachováš se svobodně a naštveš řádku údajně „svobodomyslných“

Defakto Jarkovi závidím, že jedním gestem, jedním rozhodnutím dokázal zarmoutit takové lepšolidi, jakými jsou třeba europoslanec a EUhujer Jaromír Štětina, přední úderník Bakalova Aktuálně Martin Fendrych, novinář Jan Tuna, „investigativec“ Respektu posedlý Putinem a proruskými dezinformacemi Ondřej Kundra, právnička a politička Hana Marvanová, katolická buzna (jeho vlastními slovy) Martin C. Putna, šéf neziskovky Organizace pro pomoc uprchlíkům a pilný hledač virtuálních syrských sirotků Martin Rozumek nebo věčně zneuznaný bolestín a závistín Jaroslav Hutka.

Do nebe volající! Už ani ten Nohavica nedokáže pořádně projevit opovržení a nenávist vůči Rusům, Rusku, Putinovi a vůbec všemu ruskému… To jsme to dopracovali, soudruzi!

reklama

reklama