KOMENTÁŘ: Když dva boeingy pošlou k zemi tři mrakodrapy aneb 10 podivností u 11. září

Dvě dopravní letadla narazí do věží WTC, přičemž v důsledku obdobným způsobem do svého půdorysu spadnou tři mrakodrapy WTC – první a zatím poslední železobetonové budovy na světě. Patnáct z devatenácti atentátníků jsou údajně Saúdové, ale napaden je Afghánistán. BBC referuje o pádu třetí budovy s několikaminutovým předstihem. Letuška v telefonním hovoru pravděpodobně šeptá, že „Je to bouda“. Podívejte se na několik palčivých bodů a udělejte vlastní názor, zda je všechno tak, jak nám tvrdí oficiální verze.
WTC
WTC
WTCFOIAVIDEOS / youtube

reklama

Už jako studentovi, zatím – i díky neustálému mediálnímu omílání jediné pravdy o 11/9 – příliš nerozporujícímu oficiální verzi události, mi vrtalo hlavou, jak mohlo pár arabských „týpků“ přechytračit všechny americké tajné služby a bezpečnostní složky a napálit to dopravními letadly – coby „piloti amatéři“ – do dvou věží WTC, a především pak do Pentagonu, sídla Ministerstva obrany USA.

1. Dvě dopravní letadla zasáhla dvě věže WTC, přičemž k zemi se zřítily mrakodrapy tři – kromě jižní a severní věže WTC ještě budova číslo 7, kterou letadlo nezasáhlo. Byť byla částečně zasažena troskami věží, její poškození evidentně nebylo nikterak vážné. Ve videu níže si všimněte, jak se v předstihu zřítí dovnitř levá část „střechy“.

 

 

2. Pouze tři železobetonové budovy v historii se „samovolně“ zřítily k zemi. Všechny 11. 9. v New Yorku. Zkuste se na videa podívat nezaujatým okem, oprostit se od toho, co je nám sedmnáct let předesíláno a zamyslete se, zda je podle vás zřícení budov přirozené…

 

 

3. Všechny tři zřícené budovy se navzdory očekávanému odporu materiálu sesunuly prakticky volným pádem do svého půdorysu – kde by dle fyzikálních zákonů, měl být logicky odpor největší. Zvláštní, že se ani jedna z budov, nebo jejich část, prakticky ani o píď neodklonila z přímého pádu.

 

 

4. BBC referovala o pádu budovy WTC 7 asi s dvacetiminutovým předstihem (když ještě budova v reportáži za samotnou reportérkou stála.

 

 

5. Poté, co letadla narazila do WTC, si ozbrojené složky a vláda USA nechají letadlem narazit rovněž do jedné z jistě nejstřeženějších budov na světě – do Pentagonu?

6. Budovy WTC se údajně zřítily kvůli nárazu letadel a vysokoteplotním požárům způsobeným leteckým palivem, které narušily statiku (původní verze, která byla – vzhledem k nedůvěryhodnosti –po letech odvolána, byla tzv. „palačinkový efekt“, kdy vyšší části budov padají na ty pod nimi a tlačí je k zemi). Budovy byly prakticky na „prach“, ale v troskách se nalezl pas atentátníka Mohammeda Atty, který byl v jednom z letadel.

7. Patnáct z devatenácti únosců a hlavní zosnovatel Bin Ládin bylo ze Saúdské Arábie, ale USA zaútočily na Afghánistán.

8. Přinejmenším podivné telefonáty unesených lidí svým blízkým. Níže si poslechněte jeden od letušky CeeCee Lyles svému manželovi. Prakticky celý telefonát je oběť klidná (možná že mohla text číst?) a až, když manželovi říká, že doufám, že se ještě uvidí, zlomí se jí hlas… a před položením telefonu ztiší hlas a zašeptá pravděpodobně: „It’s a frame“, což je v překladu něco jako „Je to bouda“, „Je to podvod“…

 

 

9. Atta teprve v březnu 2000 začal e-mailem obesílat letecké školy v USA a žádal o letecký výcvik na profesionální piloty pro sebe a skupinu dalších arabských studentů, uvádí Wikipedie. Takže prakticky za jeden rok a půl zvládli tito piloti „amatéři“ prakticky bez větší zkušenosti nasměrovat dvě dopravní letadla do newyorkských mrakodrapů (přičemž s jedním udělali před nárazem dokonce manévr, který je, dle samotných pilotů, náročný i pro zkušeného pilota).

10. Řada vysoce postavených lidí ten den změnilo svůj běžný nebo chystaný harmonogram tak, aby nebyly v blízkosti WTC (měli snad nějaké echo?).

Netvrdím, že některé z výše zmíněných bodů nemají prosté vysvětlení, také existuje něco jako pojem černá labuť, ale myslím, že je dobré si občas některé nejasnosti připomínat zejména vzhledem k důsledkům, které 11. září přineslo. Ať už jde o vojenskoprůmyslový komplex, bezpečnostní složky, tajné služby a ořezání občanských svobod, nerostné zdroje v Afghánistánu a prakticky cokoliv, co si přední představitelé USA umanou v zájmu boje proti terorismu (aneb kdo není s námi, je s teroristy).

reklama

reklama