KOMENTÁŘ: Když kluci soutěží ve sportu s holkami, poráží je a ještě jsou na to pyšní...

Chudáci sportovkyně. Trénujete tvrdě jak kůň, abyste se s ostatními porvaly o zlato na mistrovství světa nebo na olympiádě, a pak si vedle vás na dráhu stoupne „žena“ – muž. V atletice na středních tratích bez větší dřiny sbírá medaile „nežena“ Caster Semenyaová z Jihoafrické republiky a teď se k ní přidává cyklistka Rachel McKinnonová z Kanady. A ještě jsou na to náležitě hrdé, hrdí… Kdo se v tom má vyznat.
Rachel McKinnonová (uprostřed)
Rachel McKinnonová (uprostřed)
Rachel V McKinnon / Facebook

Kanaďanka Rachel McKinnonová, narozená jako muž, vyhrála titul v ženském cyklistickém závodě UCI Masters Track World Championships 2018 v Los Angeles a stala se tak, dle svých slov, první transgender osobou, která vyhrála zlato na sportovním šampionátu. Dokonce ustanovila nový rekord ve sprintu na 200 metrů. No hurá.

Když „neženy“ závodí se ženami

Asi jsem jiný, ale já pro tyto dvě sportovkyně nenalézám příhodnější slovo než „nežena“, jelikož jedna se narodila jako muž a u druhé, která má třikrát vyšší hladinu testosteronu než běžné ženy, jsou ohledně jeho/jejího pohlaví stále nezodpovězené otázky. Jednu dobu se dokonce objevila informace, že Semenyaová má ženské i mužské pohlavní orgány.

 

 

Caster Semenyaová, která se hlásí býti ženou a hrdě s ženami závodí, si navíc loni vzala dlouholetou partnerku Violet Raseboyovou. A jen takový detail, při svatbě měla Semenyaová na sobě mužský oděv… Taky už chyběl jenom ten.

Mužská muskulatura, hlas, pohyb...

Ostatně stačí se podívat na fotografie či videa oněch „nežen“ a vidět je závodit (minimálně tedy Semenyaovou) s ostatními ženami a je evidentní, jak mají díky „čemusi tajemnému“ náskok. U jihoafrické atletky je také na první pohled zřetelná spíše mužská muskulatura, pohyb, hlas… Nelze přehlédnout, že na rozdíl od ostatních atletek je většinou po uběhlém závodě relativně ok… A když chce, uteče ostatním o parník (jen se musí držet trochu zkrátka, aby to nevypadalo příliš okatě).

 

 

Udělejte si na základě videí a fotografií názor sami.

reklama