KOMENTÁŘ: Když občan zaplatí dvakrát za byt a je na tom obdobně jak squatter z Kliniky. Co se inspirovat?

Je mi nesmírně líto všech postižených v kauze H-System, těch, kteří v dobré víře investovali do svého bydlení podruhé a teď o něj mají přijít, dvojnásob. O to smutnější to je, když si uvědomíme, že lidé zaplatí dvakrát za bydlení a jsou na tom podobně, ne-li hůř, jako squatteři z Kliniky. V nadsázce nabízím několik tipů jak na to inspirovaných současným stavem společnosti.
Autonomní sociální centrum Klinika
Autonomní sociální centrum Klinika
Autonomní sociální centrum Klinika / Facebook / P_V_zewlakk_2017

reklama

1. Objekt označte za Autonomní sociální centrum (značně pomůže, když k názvu připojíte např. „Václava Havla“)

2. Prohlašte se za squattery, kteří dané prostory, jinak opuštěné a polorozpadlé, zušlechťují a obohacují. K posílení důvěryhodnosti je dobré nastříkat sprejem něco na plot, na vrata nebo na fasádu (interiér jen pro fajnšmejkry). Vhodný je třeba citát paní ombusmanky „Bydlení není žádný dárek navíc. To je základní potřeba.“ Případně sundejte ze střechy pár tašek.

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ: Němci verbují pečovatele z Afriky. A to nestačí ten milion lékařů a inženýrů?

3. Inspirujte se hnutím Źít Brno a napište dopis, že chcete přijmout uprchlíky. Získáte tím na svou stranu Senát Parlamentu ČR, který právě za to ocenil ono hnutí (pozn. tady počítejte s prvním úbytkem podpory veřejnosti). Následně můžete přejít k činům. Pokuste se sehnat alespoň jednoho člověka jiné národnostní menšiny s opodstatněním, že integrujete válečné uprchlíky, případně utlačované menšiny. Nejvhodnější by měli být lidé z Afriky nebo Blízkého východu, případně můžete hledat v Ústí, ostravském Přívozu nebo Brněnském Cejlu. V návaznosti na tento krok se vám otevře obrovská paleta možností a můžete na svou stranu získat nepočítaně neziskovek, které vám nabídnou finanční i právní služby.

4. Pomůže, když mezi sebou vyberte jednu osobu (třeba taháním sirek), která se prohlásí za transgender (pohlaví můžete zvolit z širokého výběru, který naleznete na internetu).

Matěj Hollan

KOMENTÁŘ: Žít Brno chce do Brna několik desítek migrantů, napíše italskému premiérovi. Masochista se v Hollanovi nezapře

5. Pokud si vás v tuto chvíli nějakým bezprecedentním nedorozuměním nevšimne ombusmanka, dejte jí echo, budete mít na své straně dalšího hráče (pozn. v tomto bodě počítejte s druhou výraznou ztrátou podpory veřejnosti).

6. Neuškodí vyvěšení tibetské vlajky a vlajky EU, na kterou nalapáte spoustu dalších podporovatelů, prakticky většinu tzv. západního světa (pozn. nedělat v případě alergie na pana Kalouska).

7. V rámci obhajoby sveďte všechno na Putinovy kremelské hackery, tím na svou stranu získáte zbytek západu a je taktřka vyhráno!

U onoho aktuálního případu se obávám, že je tak nešťastně zamotaný, že bude těžké najít řešení elementárně spravedlivé ke všem postiženým. Nezbývá mi než všem postiženým držet pořádně pěsti. Text je volně inspirován jedním příspěvkem na FB.

reklama

reklama