KOMENTÁŘ: Multifunkční kandidát Jiří „Nevím“ Drahoš už není ogar z Jablunkova, ale velký Pražák

Postrach všech králíků, multifunkční kandidát profesionál a pozdní hrdina v boji s komunismem slušný Jiří Drahoš spustil svou senátní kampaň. Jednou se to přeci někam povést musí! To by v tom byl Zeman, aby se to nepovedlo! Echt když do tohoto marketingového produktu loutkáři a šedé eminence v čele s exdiplomatem (a EU-USA hujerem) Petrem Kolářem investovali tolik peněz, prostředků a úsilí. Doufám, že jeho tým reflektuje fakt, že tentokrát nekandiduje Miloš Zeman, oblíbený to jeho slovní středobod.
Jiří Drahoš
Jiří Drahoš
Jiří Drahoš / Facebook

reklama

Jiří Drahoš ohlásil spuštění své kampaně do senátu. „Kampaň“ je vůbec oblíbené slovo Jiřího Drahoše a jeho týmu. Po mém soudu však není jeho užívání úplně šťastné. „Prahu a Českou republiku můžeme dát dohromady jen společně,“ řekl podle iDnes mimo jiné Drahoš.

 „Otázku, do kterého bych vstoupil senátního klubu, nechám na chvíli, až ten Senát bude uloven,“ odvětil na daný dotaz Drahoš.

Deja-vu. Překvapení? Posun? Osoby, které budou v mém hradním týmu, oznámím až pak. Senátní klub, k němuž bych se přidal, oznámím až pak. Až co mi poradí mé šedé eminen..., pardon „kampaňový tým“.

„Žiju v Praze přes padesát let a většinu z toho jsem prožil na Praze 4, bydlel jsem tu třicet let,“ vysvětlil bývalý šéf Akademie věd, proč si ke své kandidatuře vybral právě tento volební obvod.

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ: Skaut v drápech ideologie? Bude přetaven v Socialistický svaz EU mládeže?

Chrabrý jablunkovský rodák z pomezí Slezska, Polska a Slovenska je hozen přes palubu a zapomenut. Přichází kovaný Pražák Prof. Jiří Drahoš. Jak typické pro onoho samozvaného „slušňáka“.

Pakliže se vám, podobně jako mě, zdá Jiří Drahoš prázdný, nečitelný, ohebný a kluzký jako slepýš (byť má jenom falešné brýle), pak vězte, že zajímavé je podhoubí, z něhož a na jehož popud Jiří Drahoš vzkvetl.

Zrození legendy aneb slušný profesor Jiří „Nevím“ Drahoš na scénu!

Vyhledejte si na internetu něco o bývalém diplomatovi Petru Koláři. Ten v rozhovoru pro Seznam přiblížil zrození mýtu a legendy „slušný profesor Jiří Drahoš“:

„Jsem poměrně racionální člověk a vyhodnotil jsem si, že potřebujeme změnu, že už si nemůžeme dovolit tohoto prezidenta, i když jsme si ho zasloužili a dobře nám tak. Já jsem u voličů Miloše Zemana vnímán jako ‚Antizeman‘, jsem k němu kritický, tak jsem si vyhodnotil, že bych nebyl pravý kandidát. Rozhlížel jsem se proto kolem sebe, zda by nebyl jiný vhodný kandidát, s jehož postoji bych se mohl identifikovat. A potom jsme měli pár schůzek s panem profesorem Drahošem.“

„Sešli jsme se na jeho žádost v kavárně, potom přijel i se svou paní k nám na chalupu, aby i má paní se k tomu mohla vyjádřit, tam jsme si povídali, něco jsme i vypili – jak se říká, ‚in vino veritas‘ – a já se utvrdil v tom, že je to člověk, který má dobře nastavené hodnoty a správně chápe, kam patříme a proč.“

Karel Kryl

KOMENTÁŘ: Co říkal Kryl o Havlovi, Zemanovi, Klausovi, Hutkovi, Nohavicovi nebo Kunderovi?

Kolář: Drahošovy správné názory jsem argumentačně vyfutroval

V DVTV pak Kolář doplnil, jak Drahoše „vyfutroval argumenty“: „Když jsem s ním měl možnost mluvit od toho března, kdy jsme poprvé se bavili o tom, jestli ho podpořím, nebo ne, tak jsem se ujistil, že jeho názory a jeho světonázor je naprosto v pořádku, konvenuje tomu mému a byl jsem k dispozici, abych mu ty jeho správné názory, pokud mohu, alespoň trochu argumentačně vyfutroval. A to se děje. PREZIDENTSKÝ KANDIDÁT DRAHOŠ UŽ DOKÁŽE NEJENOM ŘÍCT, ŽE PATŘÍME NA ZÁPAD, TAKÉ DOKÁŽE ŘÍCT, PROČ TAM MÁME PATŘIT.“

Ptám se tedy: Jsou evidentně naučené názory prezentované Jiřím Drahošem opravdu názory Jiřího Drahoše? Nebo jsou pouze vyfutrované trojským koněm globalizace (ve službách EU/USA) Petrem Kolářem?

A bude Jiří Drahoš v jakékoliv funkci, do nichž se poslední dobou tak eminentně tlačí, sám za sebe? Nebo bude jen vodičem myšlenek svých loutkářů? A bude hájit zájmy, které mu právě oni předestřou?

reklama

reklama