KOMENTÁŘ: Německé učňáky prý „plní“ Afghánci a Syřané. A jeden by čekal fakultní nemocnice a ústavy jaderné fyziky

Pohádky Tisíce a jedné noci pokračují. „Muslimy v Česku“ nakrátko střídají muslimové v Německu, kteří prý „plní“ tamní učňáky. A plní je tak, že z 515 700 nových učňovských smluv v loňském roce na Afghánce a Syřany připadalo 10 000. Prakticky nezvladatelný nápor pracovních posil! Trošku fake news? Dezinformace? Falešný titulek? Posuďte sami.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Vzhledem k tomu, že do Německa přišlo v posledních letech tuším tak ke dvěma (?) milionům migrantů, jak jsme byli médii i politiky ubezpečováni, v naprosté většině utíkajících před válkou a diktátorem ze Sýrie, tak těch 10 000 je tak trochu… no, úsměvných.

Pokud tedy milion dalších neřeší teorii relativity v ústavech jaderné fyziky nebo neprovádí chirurgické mikrooperace ve fakultních nemocnicích či na soukromých klinikách. S čímž si, při vší úctě, dovolím úplně tak nekalkulovat.

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ: Milí studenti, dnes něco o propagandě. Třetí pokračování o seriálu „Muslimové v Česku“

Německé učňáky PLNÍ Afghánci a Syřané... ze dvou procent

„Německé učňáky plní Afghánci a Syřané, Merkelové to může pomoct,“ zní titulek článku na iDnes. Plní? Níže v textu se dozvídáme: „V roce 2016 začalo chodit do učení kolem tři tisíc mužů z Afghánistánu a Sýrie. Loni to už bylo deset tisíc,“ a dále: „Loni bylo evidováno 515 700 nových smluv o odborném vzdělávání…“

Takže realita dle informací v samotném textu článku (převzatém z Reuters) je taková, že Afghánci a Syřané plní německé učňáky přibližně ze dvou procent. Ale podle redakce „plní“ německé učňáky.

Tady už ani nejde o onu známou hříčku s poloprázdnou vs. poloplnou sklenicí… Tady jde o pohádky Tisíce a jedné noci.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!