KOMENTÁŘ: Ortel nad Slavíkem. Nebude, protože lid hlasuje „blbě“ a neuvědoměle. Příští rok zrušme raději i volby.

Ne že by mi anketa Zlatý slavík jakkoliv chyběla, ale jde o princip. Lidi „blbě“ hlasovali, protežovaného „disidenta“ Radka Bangu ponechali někde na chvostu a házeli to tam „xenofobnímu“ a „populistickému“ Ortelovi. No jo, udělali si anketu, ale hlasovali jim tam lidi. Napříště bych zrušil i volby, protože ti „zaprdění Čecháčci“ hlasují čím dál hůře!   
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Tomáš Ortel / Facebook

reklama

Ani změny pravidel v průběhu ankety, zapírání některých „nepohodlných“ hlasů, apely ze všech stran (jakkoliv se tvářících a prezentujících, tak elementárně levotočivě založených) nepomohly. Lidi zkrátka už i v těch anketách hlasují, jak se jim zlíbí. Tak si dáme na rok pauzu, popřemýšlíme, jak to správně vytentočkovat a nastavit tak, aby se na piedestal dostali zase ti „správní“ a uvědomělí umělci (nebo v některých případech, jakým je například Radek Banga, „umělci“).

Nad Slavíkem byl zkrátka příznačně vynesen Ortel.

Jaromír Štětina

KOMENTÁŘ: Štetina k Maďarsku: Vznik seznamů patří k diktátorským režimům. A co Jandův seznam nepohodlných webů, soudruhu?

Slavíka si rozvracet nenecháme! To by bylo, aby lidi hlasovali jinak, než se sluší...

Na iDnes jsem se dočetl: „Impulsem pro radikální řez byly kauzy posledních ročníků spojené s masivním hlasováním fanoušků pro kontroverzní kapelu Ortel. Příznivci skupiny a jejího frontmana Tomáše Ortela, kteří jsou mnohými označovani za xenofobní, se organizovali na sociálních sítích a jejich hlasování neodpovídalo zcela reálnému významu kapely.

To v zásadě neodporovalo pravidlům ankety, i proto Těšínský plánuje změny.

‚Představte si, že třeba nějaký politik něco zazpívá a jeho příznivci se na sociální síti dohodnou, že mu pošlou hlasy do ankety. On se dostane někam na přední příčky a tím se náležitě zviditelní. S tím by měl nejspíš problém organizátor hudební ankety nebo soutěže kdekoli na světě. Na druhé straně nechceme nikoho předem vylučovat. Proto se snažíme najít takovou koncepci, aby anketa byla skutečně o hudbě. Není to snadné a vyžaduje to čas,‘ říká Těšínský.“

No jo no, to je holt tak, když si uděláte anketu, ale hlasují vám tam lidi… Zavedl bych odborně uvědomělou porotu. Vlk se nažere a Slavík zůstane doma!

A příští rok bych zrušil i volby. Lidi už nejsou, co bývali, a hlasují čím dál hůře. Tak nějak to vystihuje současnou dobu, kdy liberálové v každé druhé větě obchodují se strachem z „komárů“, ale přitom začínají sát krev podobně, jako za minulého režimu oni...

reklama

reklama