KOMENTÁŘ: Po lékařích a inženýrech přicházejí chemici. Na španělskou policii útočili vápnem a kyselinou

Do španělské enklávy Ceuta na severu Afriky se ve středu ráno probojovalo přes dalších 100 vděčných migrantů (španělská policie je později vrátila zpět do Maroka). A nebylo to v poslední době rozhodně poprvé. Proti španělské policii přitom použili kyselinu, nehašené vápno a exkrementy a zranili sedm policistů. Zřejmě jde o malinko zkroušené a válkou v Maroku deprivované zkušené chemiky.  Umí vůbec španělská policie na svou obranu používat zbraně, nebo jsou velitelé španělských pořádkových složek sadomasochisté?
Ilustrační foto
Ilustrační foto
@eSpaiNews / Twitter

reklama

Evidentně záměrná absence pečlivé obrany vnějších hranic EU je naprosto k smíchu, nebo spíše k pláči. Vnější hranice EU už podle všeho nejsou od toho, aby se bránily (nepočítáme-li sem tam nějakého toho xenofoba jako třeba Maďarsko, které si tak činit troufá). To mají španělské obranné složky zakázáno použít v sebeobraně zbraně proti násilné invazi? Kdy jindy je tedy využijí? A jo, proti Kataláncům – pravda, ti jsou ještě trochu jiní potížisti.

„Jsme policisté, nejsme vycvičeni na takové násilí!“

Tak zní hláška z akčního sci-fi snímku Demolition Man (1993), kde se černoch Wesley Snipes coby sadistický zločinec Phoenix probudí z mnohaletého trestu hibernace do světa budoucnosti – který je královstvím harmonie, míru, bezpečnosti, byrokratické šikany nebo „bezpečného“ telepatického sexu. Za sprostá slova jsou lidé pokutováni a násilí je prakticky neznámý pojem. V tomto orwellovském světě s impotentními bezpečnostními složkami si pak klasický zločinec minulosti dělá prakticky, co chce, a zastavit ho může až jeho protějšek z „drsné školy“ minulosti (naší současnosti) Sylvester Stallone.

Kdysi absurdní a komická fikce se z akčního filmu přenáší do smutné reality… Ještě by to chtělo ty demolition meny - na straně Evropy. Na druhé straně mají Phoenixů až přespříliš...

Papež žehná migrantům

KOMENTÁŘ: Manuál „vítače“. Několik prověřených tipů pro promigrační politiky, novináře, umělce či aktivisty z neziskovek

reklama

reklama