KOMENTÁŘ: Praví Dánové ani Francouzi neexistují, prý jen Evropané. Macron by s paní učitelkou mohl psát učebnice pro ZŠ

Emanuel Macron prohlásil, že nejsou žádní opravdoví Dánové, jsou už jen Evropané. Stejně tak je to i s dánštinou, která je součástí jazyka evropského. A to podle něj platí i pro Francouze. Už tomu rozumím. Šimpanzi, gorily, orangutani, makakové, chápani? Kdepak, jen opičáci. Hoboje, kytary, flétny, klavíry? Jen hudební nástroje. A tak si tady v našem globalizovaném, nadnárodním světě žijeme.
Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
Emmanuel Macron / Facebook

reklama

Francouzský prezident Emanuel Macron na sebe výrazně upozornil během své třídenní návštěvy Dánska a Finska, kde doufá v založení „progresivní archy“ národů podporujících jeho vizi globalizovaného EU superstátu, který se bude točit okolo liberální koncepce lidských práv. O jeho výrocích informovaly například servery Breitbart nebo LeMonde.

V jednom z proslovů v průběhu návštěvy například pochválil skandinávský národ jako celek za to, že je „zcela otevřený zbytku světa“, přičemž ho porovnal s Francií, jejíž lidé, jak řekl, projevují „tvrdohlavý galský odpor ke změnám“.

Jenom Evropané? Když to říká reprezentativní prezident, tak to asi bude pravda...

Na dotaz dánského studenta, který se zeptal na budoucnost národních identit v Evropě, francouzský prezident odpověděl: „Praví Dánové neexistují, jsou to už Evropané. Stejně tak váš jazyk není jen dánština, je to součást jazyka evropského. To platí také pro Francouze,“ uvedl Emanuel Macron.

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ: Francouzi z ústavy odstraní slovo „rasa“. Rasismus vyzmizíkují taky? Nebo jen přejmenují?

Vskutku interesantní záležitost. Francouzi postupně popírají kde co. Nedávno například v dolní komoře jednohlasně schválili vyškrtnutí slovíčka rasa z francouzské ústavy – protože pochopitelně nic tak hanebného přeci neexistuje. Jsme přeci všichni lidé!

Co napsat novou liberální učebnici biologie?

A uvědomělý (poznámka pro určitou část obyvatel: a reprezentativní!) francouzský prezident pokračuje v moudrech hodných sociálních inženýrů naší doby. Neexistují žádní Dánové ani Francouzi, jsou už jenom Evropané. Taky neexistují žádní rotvajleři, čivavy, kolie ani vlčáci, jsou už jenom psi. Rovněž nejsou žádné buky, duby, lípy, javory ani smrky – jenom stromy. Newspeak globalistů jede na plné obrátky.

Když už má doma svou postarší paní učitelku, tak by mohli ještě něco udělat pro dobro věci a napsat spolu rovnou učebnici biologie (nebo zeměpisu) pro globalizovaný svět 21. století. Myslím, že by to mohlo dost ušetřit na převýchově.

reklama

reklama