KOMENTÁŘ: Řecko truchlí za egejského pašeráka… pardon, hrdinu, který zachránil tisíce migrantů… pardon, uprchlíků

Řecko truchlí za „egejského hrdinu“, který zachránil tisíce uprchlíků, píše v titulku agentura Reuters. S pomocí rybářů dokázal zachránit asi pět tisíc uprchlíků (pozn. autora: převážně migrantů) a v řeckých médiích si vysloužil přezdívku „hrdina Egejského moře“ nebo „strážný anděl uprchlíků“, kteří během uprchlické krize (invaze) z Turecka připlouvali do Řecka. A propos, v Turecku byla válka? Nerozumím tomu, že hrdinný důstojník zachraňoval před válkou migranty z Turecka, kam jezdí Evropani na dovolenou houfně, jak kobylky.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Zemřel důstojník pobřežní stráže Kyriakos Papadopulos. Zachránil na pět tisíc migrantů. Podle médií a úřadů je hrdinou. Skutečně? Z části jistě ano – zachránil životy před utonutím. Pokud tedy zachraňoval lidi u řeckého pobřeží, nikoliv tureckého. Ale přeplavil je zpátky do Turecka, odkud odpluli? Evidentně ne.

Hrdinou na půl cesty

Pak a) dal naději dalším migrantům, aby se vydávali na moře za vysněným životem do Evropy, z nichž se jistě řada utopila, a tudíž je spoluzodpovědný (největší zodpovědnost nese za sebe každý jeden z nás) za smrt řady lidí; b) obohatil již tak hustě obydlenou Evropu o řadu neintegrovatelných „lékařů“ a „inženýrů“ (a netvrdím, že to platí pro všechny)

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ: Řidič odsouzen za převoz a týrání mrazem migrantů, kteří se mu do auta sami vloupali. Co kapitáni ve Středomoří?

„Občas také panikařím. Bojím se. Nedokážu je uklidnit. Když se jim podívám do očí, vidím vzpomínky na válku. Přicházejí z války. Utíkají před bombami, které jim rozbořily domy,“ vzpomínal na období vrcholící uprchlické krize v dokumentárním filmu nazvaném 4,1 míle.

Tak špetka citového vydírání spojeného se známým HLP (hluboký lidský příběh) nesmí chybět. Předpokládám, že dokument sesbíral řadu významných ocenění a pevně doufám, že už je ve videotéce Člověka v tísni, aby ho mohl pouštět dětem na školách. A propos, že jsem tak smělý, v Turecku je válka? Trochu nepobírám to, že hrdinný důstojník zachraňoval před válkou migranty ze země, kam Evropani jezdí na dovolenou houfem jak sarančata. S prominutím. Holt jsem asi blbý, no.

Tenhle je hrdina, támhle ten pašerák... Orwell aby se v tom vyznal...

Papadopulos „ukázal Evropě, co pro Řecko znamenají hodnoty, jako je humanita, solidarita, rovnost a mír. Ukázal nám hodnotu lidského života,“ řekl podle Reuters řecký ministr námořní dopravy Fotis Kuvelis.

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ: Syrští sirotci jako prostředek k citovému vydírání národa. Příště štěňátka nebo postižení?

Moc ministrovi nerozumím, čím to důstojník Evropě ukázal. Neb sic ukázal solidaritu s hosty, nicméně obávám se, že na solidaritu s našinci, kteří obývají ostrovy přeplněné oněmi hosty, asi moc nemyslel. Taky mě udivuje, že jako hrdinný zachránce a šiřitel humanity není opěvován i český řidič, který zachraňoval pár Iráčanů (jistě taky před válkou), toho dokonce posílají za katr. A samozřejmě všudypřítomná „humanita“ nesmí chybět v žádném správném proslovu.

Abych sebestředně citoval sebe sama z jedné mé písničky: „Ve jménu lásky a humanity, ženou nás do nové totality.“

reklama

reklama