KOMENTÁŘ: Řidič odsouzen za převoz a týrání mrazem migrantů, kteří se mu do auta sami vloupali. Co kapitáni ve Středomoří?

Českého řidiče odsoudili ve Francii na rok a půl vězení za pašeráctví 15 iráckých migrantů a za týrání lidí mrazem. Navzdory tomu, že podle protokolu měli Iráčané při výsleších sami přiznat, že do chladícího návěsu s kukuřicí vlezli bez vědomí řidiče. Oběť je potrestána vězením. Viníci jistě dostali gratis ubytování, jídlo a brzy nějaké to kapesné na „integraci“. Přitom kapitáni lodí nejrůznějších neziskovek a Frontexu roky dováží od břehů Libye tisíce „lékařů“, „inženýrů“ a „sirotků“ a žádný trest jsem nezaznamenal.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Francouzská policie nalezla v chladicím boxu řidičova nákladního auta 15 Iráčanů, o kterých podle svých slov (i výpovědí samotných Iráčanů) nevěděl. Do vozu mu nejspíše vlezli během povinné přestávky v Calais.

Oběť za katr, viníci na svobodě?

Podle informací televize Prima se nejspíše jedná o první případ, kdy byl řidič za údajný převoz migrantů nejen pokutován, ale i odsouzen do vězení, byť zatím nepravomocně. Do čtvrtku se kamioňák může odvolat, na právníky však potřebuje 10 tisíc euro (asi 257 tisíc korun).

To dá rozum. Někdo vám neoprávněně vleze do chladicího boxu, tak si zasloužíte pár měsíců v chládku za pašeráctví a týraní mrazem… I přesto, že obě strany se shodnou na tom, že „inženýři“ se do auta dostali bez vědomí řidiče.

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ: Syrští sirotci jako prostředek k citovému vydírání národa. Příště štěňátka nebo postižení?

Co kapitáni lodí ve Středozemním moři?

Zajímalo by mě, jaké tresty dostanou iráčtí migranti za nezákonné překročení hranic a za neoprávněné vniknutí do kamionu. Nebo jako obvykle jen gratis ubytování, stravu, oblečení, kapesné na „integraci“, přijetí u papeže, azyl v některé z vysněných zemí...

Tak si říkám co desítky či stovky kapitánů lodí ve Středozemním moři, kteří bez skrupulí  a zcela otevřeně v žoldu nejrůznějších neziskovek, Frontexu, Lékařů bez hranic přiváží už několik let do Evropy „inženýry“, „lékaře“, „jaderné fyziky“, „chemiky“ a „sirotky“ „především ze Sýrie“ po tisících.

Nebo snad hrálo roli i to, že se jednalo o Čecha, jehož země je součástí těch přidrzlých visegrádských xenofónů? 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!