KOMENTÁŘ: Senátor Bublan oceňuje Žít Brno za humanitu a odvahu. Tak, zvací dopisy u nás mají tradici, viďte?

Senát Parlamentu ČR na Facebooku zveřejnil vyjádření předsedy senátního zahraničního výboru Františka Bublana, který oceňuje hnutí Žít Brno za humanitní a proevropský postoj k italské žádosti o pomoc (s migranty) a vyjadřuje podporu jejich odvaze. Hnutí nedávno uvedlo, že pošle dopis italskému premiérovi, že je Brno ochotno přijmout několik desítek migrantů. Tak, zvací dopisy nejsou čas od času úplně od věci, co?
Vyjádření senátora Františka Bublana
Vyjádření senátora Františka Bublana
Senát Parlamentu ČR/Facebook

reklama

Ještě bychom snad my obyčejní mohli nabýt dojmu, že zahraniční politiku České republiky má na starosti demokraticky zvolená vláda. Ale to asi aktivistům z hnutí Žít Brno nevysvětlíme. A žel bohu nejsem si jist, zda se to povede u předsedy senátního zahraničního výboru.

Senát Parlamentu ČR sdílel v minulém týdnu na svém facebookovém profilu příspěvek: „Oceňuji vyjádření hnutí Žít Brno za humanitární a proevropský postoj k italské žádosti o pomoc a vyjadřuji podporu jejich politické odvaze,“ říká k aktuálnímu dění František Bublan, předseda senátního zahraničního výboru.

Matěj Hollan

KOMENTÁŘ: Žít Brno chce do Brna několik desítek migrantů, napíše italskému premiérovi. Masochista se v Hollanovi nezapře

Inspirace Vasilem Biľakem?

Dle mého úsudku by si Matěj Hollan a František Bublan mohli docela rozumět třeba s Vasilem Biľakem a být současníky, mohli založit třeba něco jako „Klub přátel vašich nepřátel“.

Ale teď beze srandy. Je docela na pováženou, že oficiální FB profil Senátu Parlamentu ČR sdílí toto vyjádření předsedy senátního zahraničního výboru. Nebo to znamená, že se jedná o pohled, který v této věci sdílí celý senát? Tudíž senát podporuje „vměšování“ se jednoho hnutí do zahraničních záležitostí, které náleží do kompetencí vlády ČR?

Bublan mimochodem podobně jako celá řada uvědomělých manipulativně zaměňuje slovíčko „proevropský“ za „proevropsko-unijní“, které je v jeho komentáři na místě. Z mého pohledu pak ještě (možná nevědomky) prohodil „politickou odvahu“ za „lidskou hloupost“.

Navíc nechápu, co je za politickou odvahu zvát do Brna desítky specializovaných lékařů, jaderných fyziků, žen a dětí (o nichž jsme byli ještě donedávna pevně přesvědčování)... A jo, nebo to jsou možná ti vděční uprchlíci...

reklama

reklama