KOMENTÁŘ: Štetina k Maďarsku: Vznik seznamů patří k diktátorským režimům. A co Jandův seznam nepohodlných webů, soudruhu?

Jaromír Štětina, český europoslanec a spoluzakladatel Člověka v tísni, vysvětlil na Facebooku své hlasování pro potrestání Maďarska. Jako hlavní důvod uvedl „vznik seznamů lidí, kteří jsou v uvozovkách nebezpeční maďarské vládě. Vznik seznamů, to patří k autokratickým a diktátorským režimům.“ Zajímavé, že proti seznamu nepohodlných webů úderníka a ex-herce pro dospělé (kluky) Jakuba Jandy jsem pohoršení z jeho strany nezaznamenal.
Jaromír Štětina
Jaromír Štětina
Jaromír Štětina / Facebook

reklama

Minulý týden proběhlo v Evropském parlamentu hlasování o potrestání Maďarska z důvodu porušování evropských, nebo spíše EUnijních hodnot. Připomeňme si, kdo z tuzemských europoslanců pro potrestání našeho partnera z Visegrádské čtyřky hlasoval: Luděk Niedermayer (TOP 09), Jiří Pospíšil (TOP 09), Jaromír Štětina (TOP 09), Pavel Telička (zvolen za ANO), Dita Charanzová (zvolena za ANO), Martina Dlabajová (ANO), Petr Ježek (zvolen za ANO), Stanislav Polčák (STAN) a Miroslav Poche (ČSSD).

Kdo nejde s námi, jde proti nám...

Myslím, že u většiny jmen se nejedná o žádné překvapení. Jaromír Štětina pak na svém FB profilu uveřejnil vysvětlující video, v němž říká:

„Proč jsme dneska kritizovali maďarskou vládu pana Orbána. Kvůli tomu, že Orbánova vláda nedodržuje to, k čemu se zavázala. Ona se zavázala k tomu, že bude dodržovat evropské hodnoty, a nedodržuje je. Ať už je to omezování ústavního soudu, ať už je to omezování médií nebo soudnictví. Ale to nejhorší, co jsem zjistil, je vznik seznamů lidí, kteří jsou v uvozovkách nebezpeční maďarské vládě. Vznik seznamů, to patří k autokratickým a diktátorským režimům.“

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ: Facebook začal s „očistou“. Kde jsou bojovníci za svobodu slova? A co až přijde na ně?

Maďarsko vadí, silové potlačení demonstrací Katalánců ve Španělsku je cajk

Tak by mě zajímal názor pana Štětiny na seznam nepohodlných (dezinformačních) webů vytvořený EUropskými hodnotami Jakuba Jandy. Taky patří k autokratickým a diktátorským režimům, nebo spíše k uvědomělé liberální demokracii?

Zajímavé také je, že z Maďarska mají soudruzi z Evropské unie osypky (zřejmě kvůli odporu k řízené migraci z afrických a blízkovýchodních zemí, kvůli tažení proti nechvalně známému Sorosovi a politickým neziskovkám, kvůli ukončení státního financování „nesmírně důležitých“ genderových studií…), ale třeba násilné potlačení demonstrací obrannými složkami v Katalánsku a tamní političtí vězni EU nechávají klidnou.

Tak nevím soudruzi, jak to vedete. Ale ty vaše hodnoty jsou značně kostrbaté a nejasné…

reklama

reklama